734098-2026 - Competition
Greece – Heating oil – «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ» ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΜΕ CPV: 09135100-5 ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΩΔΕΚΑ (12) ΜΗΝΩΝ
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ» ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΜΕ CPV: 09135100-5 ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΩΔΕΚΑ (12) ΜΗΝΩΝ
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ» ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΜΕ CPV: 09135100-5 ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΩΔΕΚΑ (12) ΜΗΝΩΝ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΠΡΟ ΦΠΑ : 403.221,81€ ΦΠΑ 24%: 96.773,23€ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΔΑΠΑΝΗ ΣΥΜΠΕΡ. ΦΠΑ 24%: 499.996,04€ ΤΡΟΠΟΣ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ: Ανοιχτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός προμήθειας με κριτήριο ανάθεσης της σύμβασης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει τιμής (μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις % στην εκάστοτε διαμορφούμενη και πιστοποιούμενη Μέση Λιανική Τιμή πώλησης του Υπουργείου Ανάπτυξης & Ανταγωνιστικότητας για το Νομό Αττικής).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09135100 Heating oil
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια πετρελαίου θέρμανσης για την κάλυψη των αναγκών θέρμανσης των εγκαταστάσεων του Γενικού Νοσοκομείου Παίδων Πεντέλης.