See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w roku 2027.
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6 ust. 1 pkt. I ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, szkółkarstwa i nasiennictwa, utrzymania dróg leśnych oraz gospodarki rolno-łąkowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w roku 2027. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Internal identifier: Z.270.7.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
Additional classification (cpv): 77211100 Timber harvesting services, 77211000 Services incidental to logging, 77211400 Tree-cutting services, 77211300 Tree-clearing services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services, 77100000 Agricultural services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 75251120 Forest-firefighting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Korczew w 2027 roku Pakiet nr I
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , Leśnictwa Korczew. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Z.270.7.2026-Pakiet I
Additional classification (cpv): 77211100 Timber harvesting services, 77211000 Services incidental to logging, 77211400 Tree-cutting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 75251120 Forest-firefighting services, 77231200 Forest pest control services
Options:
Description of the options: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja"). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z SI 1 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 i 13 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0002
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Kisielew w 2027 roku Pakiet nr II
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2027 roku , Leśnictwa Kisielew. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Z.270.7.2026-Pakiet II
Additional classification (cpv): 77211100 Timber harvesting services, 77211000 Services incidental to logging, 77211400 Tree-cutting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77231200 Forest pest control services, 75251120 Forest-firefighting services
Lot: LOT-0003
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Huszlew w 2027 roku Pakiet nr III
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2027 roku , Leśnictwa Huszlew. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Z.270.7.2026-Pakiet III
Lot: LOT-0004
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Mierzwice w 2027 roku Pakiet nr IV
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2027 roku , Leśnictwa Mierzwice. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Z.270.7.2026-Pakiet IV
Additional classification (cpv): 77211100 Timber harvesting services, 77211000 Services incidental to logging, 77211400 Tree-cutting services, 77211300 Tree-clearing services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77231200 Forest pest control services, 75251120 Forest-firefighting services
Lot: LOT-0005
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Zabuże w 2027 roku Pakiet nr V
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2027 roku , Leśnictwa Zabuże. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Z.270.7.2026-Pakiet V
Lot: LOT-0006
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Dubicze w 2027 roku Pakiet nr VI
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2027 roku , Leśnictwa Dubicze. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Z.270.7.2026-Pakiet VI
Additional classification (cpv): 77211100 Timber harvesting services, 77211000 Services incidental to logging, 77211400 Tree-cutting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77231200 Forest pest control services, 75251120 Forest-firefighting services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 77231600 Afforestation services
Lot: LOT-0007
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Górki w 2027 roku Pakiet nr VII
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2027 roku , Leśnictwa Górki. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Z.270.7.2026-Pakiet VII
Lot: LOT-0008
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Trojan w 2027 roku Pakiet nr VIII
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2027 roku , Leśnictwa Trojan. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Z.270.7.2026-Pakiet VIII
Lot: LOT-0009
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie gospodarstwa nasienno-selekcyjno-szkółkarskiego w 2027 roku Pakiet nr IX
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu selekcji, nasiennictwa oraz prac szkółkarskich do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2027 roku , gospodarstwa selekcyjno-nasienno-szkółkarskiego . Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu selekcji, nasiennictwa oraz prac na szkółce leśnej, wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Z.270.7.2026-Pakiet IX
Additional classification (cpv): 77211300 Tree-clearing services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77231200 Forest pest control services, 77100000 Agricultural services