2. Procedure
Procedure
Title: Zakup 100 łóżek szpitalnych elektrycznych wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 w zakresie Obszaru II
Description: Zakup 100 łóżek szpitalnych elektrycznych wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 w zakresie Obszaru II
Internal identifier: SZW/DZP/83/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Postępowanie dotyczy realizacji zadań finansowanych w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, w zakresie Obszaru Il Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw. W ramach przedsięwzięcia planowany jest zakup następującego sprzętu medycznego: łóżek szpitalnych wraz z wyposażeniem - '100 szt. Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego właściwego dla zamówień o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Konieczność przeprowadzenia postępowania w skróconym terminie wynika z okoliczności niezależnych od Zamawiającego. związanych przede wszystkim z późnym uzyskaniem informacji o możliwości otrzymania dodatkowych środków finansowych oraz bardzo krótkim terminem przewidzianym na realizację zadania. Pierwszą informację o mościwości pozyskania środków Zamawiający uzyskał telefonicznie dopiero w 39. tygodniu 2026 r, Informacja ta miała charakter wstępny. Pierwsze oficjalne pismo w przedmiotowej sprawie wpłynęło do Zamawiającego w dniu 2 października 2026 r., do Działu Aparatury Medycznej zostało przekazane w dniu 5 października 2026 roku, Jednocześnie z przyjętego harmonogramu realizacji zadania wynika, że zakupiony sprzęt musi zostać dostarczony najpóźniej do dnia 30 listopada 2026 r. Oznacza to, że od chwili otrzymania przez Zamawiającego pierwszej oficjalnej pisemnej informacji (pismo informujące o rozpoczęciu procedury pozyskania środków, bez gwarancji, że środki te zostaną Szpitalowi przyznane) do końcowego terminu realizacji pozostaje okres krótszy niż dwa miesiące.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33192120 Hospital beds
Additional classification (cpv): 33192000 Medical furniture
5. Lot
Lot: LOT-0001