See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Intretinerea si amenajarea spatiilor verzi publice din sectorul 2 - Bucuresti - 5 loturi: LOT 1 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 1; LOT 2 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 2; LOT 3 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 3; LOT 4 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 4; LOT 5 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 5;
Description: Se vor incheia cinci acorduri-cadru pentru: LOT 1 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 1; LOT 2 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 2; LOT 3 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 3; LOT 4 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 4; LOT 5 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 5. Activitatile si specificatiile serviciilor de intretinere si amenajare a spatiilor verzi publice din sectorul 2 - Bucuresti - 5 loturi, sunt mentionate in caietul de sarcini. Cantitatile estimate minime si maxime ale acordului-cadru si cantitatile estimate minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului cadru, se regasesc in caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/solicitarilor este 18 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare si va transmite raspunsul in a 11 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor, conform art. 160 si 161 din Legea 98 /2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 4266260-2023-1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 1
Description: Se va incheia un acord-cadru de servicii ,,LOT 1 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 1". Activitatile si specificatiile serviciilor de intretinere si amenajare spatii verzi Zona 1, sunt mentionate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru, precum si cantitatile minime si maxime ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt prezentate in caietul de sarcini. Estimam ca se vor incheia contracte subsecvente in decursul a 48 luni, cu urmatoarea frecventa : 1 contract in primul trimestru al fiecarui an si 1 contract pentru trim.II-IV, al fiecarui an, in functie de alocarile bugetare. Valoarea maxima estimata fara TVA a acordului-cadru: 270.133.463,01 RON Valoarea minima estimata fara TVA a acordului-cadru: 61.944.041,25 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 25.994.580,14 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent: 13.000.118,61 RON
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 2
Description: Se va incheia un acord-cadru de servicii ,,LOT 2 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 2". Activitatile si specificatiile serviciilor de intretinere si amenajare spatii verzi Zona 2, sunt mentionate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru, precum si cantitatile minime si maxime ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt prezentate in caietul de sarcini. Estimam ca se vor incheia contracte subsecvente in decursul a 48 luni, cu urmatoarea frecventa : 1 contract in primul trimestru al fiecarui an si 1 contract pentru trim.II-IV, al fiecarui an, in functie de alocarile bugetare. Valoarea maxima estimata fara TVA a acordului-cadru: 322.158.591,50 RON Valoarea minima estimata fara TVA a acordului-cadru: 88.290.757,81 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 40.781.947,86 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent: 19.905.088,55 RON
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 3
Description: Se va incheia un acord-cadru de servicii ,,LOT 3 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 3". Activitatile si specificatiile serviciilor de intretinere si amenajare spatii verzi Zona 3, sunt mentionate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru, precum si cantitatile minime si maxime ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt prezentate in caietul de sarcini. Estimam ca se vor incheia contracte subsecvente in decursul a 48 luni, cu urmatoarea frecventa : 1 contract in primul trimestru al fiecarui an si 1 contract pentru trim.II-IV, al fiecarui an, in functie de alocarile bugetare. Valoarea maxima estimata fara TVA a acordului-cadru: 319.904.708,30 RON Valoarea minima estimata fara TVA a acordului-cadru: 91.692.652,05 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 42.089.516,46 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent: 20.804.922,59 RON
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: LOT 4 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 4
Description: Se va incheia un acord-cadru de servicii ,,LOT 4 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 4". Activitatile si specificatiile serviciilor de intretinere si amenajare spatii verzi Zona 4, sunt mentionate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru, precum si cantitatile minime si maxime ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt prezentate in caietul de sarcini. Estimam ca se vor incheia contracte subsecvente in decursul a 48 luni, cu urmatoarea frecventa : 1 contract in primul trimestru al fiecarui an si 1 contract pentru trim.II-IV, al fiecarui an, in functie de alocarile bugetare. Valoarea maxima estimata fara TVA a acordului-cadru: 305.243.850,15 RON Valoarea minima estimata fara TVA a acordului-cadru: 78.554.514,85 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 36.558.858,96 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent: 17.528.029,13 RON
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: LOT 5 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 5
Description: Se va incheia un acord-cadru de servicii ,,LOT 5 - Intretinere si amenajare spatii verzi Zona 5". Activitatile si specificatiile serviciilor de intretinere si amenajare spatii verzi Zona 5, sunt mentionate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru, precum si cantitatile minime si maxime ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt prezentate in caietul de sarcini. Estimam ca se vor incheia contracte subsecvente in decursul a 48 luni, cu urmatoarea frecventa : 1 contract in primul trimestru al fiecarui an si 1 contract pentru trim.II-IV, al fiecarui an, in functie de alocarile bugetare. Valoarea maxima estimata fara TVA a acordului-cadru: 308.625.148,38 RON Valoarea minima estimata fara TVA a acordului-cadru: 83.811.988,61 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 37.394.769,16 RON Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent: 18.767.193,31 RON
Internal identifier: 5