See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ”Reparaţie curentă ( R.C.) a Liniei Electrice Aeriene ( L.E.A.) 400 kV Mintia - Arad“
Description: Execuţie lucrări pentru ”Reparaţie curentă ( R.C.) a Liniei Electrice Aeriene ( L.E.A.) 400 kV Mintia - Arad“, în conformitate cu cerinţele Proiectului Tehnic de Execuţie. Volumul de lucrări include proiectarea, fabricarea, furnizarea, testarea, ambalarea, transportul, livrarea la şantier a furniturii şi echipamentului precum şi execuţia lucrărilor de mentenanţă majoră RC LEA 400 kV Mintia - Arad. Lucrările de reparații solicitate sunt necesare asigurării, readucerii și menținerii LEA 400 kV Mintia - Arad la parametrii nominali de funcționare în condiții de siguranță. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de termenul limita de depunere a ofertelor: 22 Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare intr-o singura etapa, respectiv in a 11-a zi calendaristica inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit, conform art. 29 alin.(3) din HG 394/ 2016.
Internal identifier: 13328043/2023/31479
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231400 Construction work for electricity power lines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Cantitatile lucrarilor si serviciile solicitate se gasesc in Proiectul Tehnic de Execuţie ce conţine şi Caietul de sarcini, precum şi în Anexele ataşate.
Internal identifier: 1