736244-2026 - Competition
Poland – Endoscopes – Zakup sprzętu medycznego do pracowni endoskopowej dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup sprzętu medycznego do pracowni endoskopowej dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku
Description: Zadanie inwestycyjne realizowane jest na podstawie udzielonej przez Województwo Śląskie dotacji celowej, tytuł: „Zakup sprzętu medycznego do pracowni endoskopowej dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku". Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu medycznego do pracowni endoskopowej dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku. Zamówienie zostało podzielone na 3 części. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki nr 1.2, 2 i 3.1-3.3 do SWZ. 1. Informacja Administratora Danych Osobowych, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.(dalej RODO). Informuje, że: 1) Administratorem danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Psychiatryczny w Toszku, działający pod adresem 44-180 Toszek, ul. Gliwicka 5, którego akta rejestrowej przechowuje Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000044032, REGON: 000293114, NIP: 9690946632 (dalej: Szpital Psychiatryczny w Toszku), email: info@szpitaltoszek.pl, www.szpitaltoszek.pl; 2) Wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych Pan Paweł Wojciechowski z którym można skontaktować się poprzez email: p.wojciechowski@szpitaltoszek.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych; 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego; 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp; 5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 Pzp przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; 6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. 7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO. 8) posiada Pani/Pan: a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia); b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników); c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego); d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 9) nie przysługuje Pani/Panu: a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO; 10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stanisława Moniuszki 1A, 00-014 Warszawa. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ: Wykonawca będzie związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert – tj. do dnia 07.02.2027r Termin realizacji zamówienia: do dnia 07.12.2026 r. Zamawiający podaje termin końcowy (poprzez wskazanie konkretnej daty), który stanowi odstępstwo od generalnej zasady określonej w art. 436 pkt 1 ustawy Pzp. Termin jest uzasadniony koniecznością rozliczenia inwestycji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego (udzielającym dotacji).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego zamówienia. Skrócenie terminu składania ofert w tym postępowaniu ma na celu dokonanie pilnego zakupu sprzętu dla Pracowni endoskopowej, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego. W uzasadnieniu w pierwszej kolejności należy wskazać, że przedmiotowe zamówienie jest objęte dotacją celową Województwa Śląskiego na podstawie UMOWY z dnia 19.10.2026r.na finansowanie realizacji inwestycji pn. „Zakup sprzętu medycznego do pracowni endoskopowej dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku”. Termin rozliczenia wydatków poniesionych z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia upływa z dniem 15.12.2026 r. Wobec powyższego dostawa wraz z wystawieniem i dostarczeniem faktur VAT do Zamawiającego powinny zakończyć się do dnia 07.12.2026 r. Zatem, pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert we wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania realizacji zamówień objętych dotacją i ich prawidłowego rozliczenia. Mając powyższe na względzie, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Rynek ochrony zdrowia skupia jedynie profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią, w związku z czym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z tych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego postępowania w warunkach, gdy termin składania ofert ulegnie skróceniu.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33168100 Endoscopes
Additional classification (cpv): 33100000 Medical equipments, 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sprzęt endoskopowy medyczny wraz z archiwizacją.
Description: Dostawa wraz z transportem i instalacją sprzętu zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz w ilościach określonych w Załączniku nr 1.2, 2 oraz 3.1 do SWZ.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje skorzystać z prawa opcji.
Lot: LOT-0002
Title: Szafa endoskopowa
Description: Dostawa wraz z transportem i instalacją sprzętu zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz w ilościach określonych w Załączniku nr 1.2, 2 oraz 3.2 do SWZ.
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Lot: LOT-0003
Title: Aparat do znieczuleń
Description: Dostawa wraz z transportem i instalacją sprzętu zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz w ilościach określonych w Załączniku nr 1.2, 2 oraz 3.3 do SWZ.