736427-2026 - Competition
Bulgaria – Telescopic sights – „Доставка на оптически прибори, чрез сключване на рамкови споразумения по три самостоятелно обособени позиции“.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на оптически прибори, чрез сключване на рамкови споразумения по три самостоятелно обособени позиции“.
Description: Предметът на обществената поръчка е „Доставка на оптически прибори, чрез сключване на рамкови споразумения по три самостоятелно обособени позиции“, както следва: Обособена позиция № 1 „Доставка на монокуляр за нощно виждане ”, съгласно ТС О 33.4578.24 – ВО; Обособена позиция № 2 „Доставка на нощен оптически мерник за стрелково оръжие“, съгласно ТС О 33.4579.24 – ВО; Обособена позиция № 3 „Доставка на дневен оптически мерник“, съгласно ТС О 33.4927.25 – ВО. Обществената поръчка не съдържа класифицирана информация по смисъла на § 2, т. 20 от Допълнителните разпоредби на ЗОП. Рамковите споразумения за всяка обособена позиция ще бъдат сключени с едно лице – участникът, класиран на първо място и определен за изпълнител по съответната обособена позиция. В Рамковите споразумения са определени всички условия и на основание чл. 82, ал. 1 от ЗОП, Възложителят ще сключва конкретни договори, като прилага тези условия. - По Обособена позиция № 1 „Доставка на монокуляр за нощно виждане ”, съгласно ТС О 33.4578.24 – ВО - общото прогнозно количество, което се предвижда да бъде доставено до 2960 броя, разпределена (прогнозно) по години за целия срок на действие на рамковото споразумение. - По Обособена позиция № 2 „Доставка на нощен оптически мерник за стрелково оръжие“, съгласно ТС О 33.4579.24 – ВО - общото прогнозно количество, което се предвижда да бъде доставено до 1228 броя, разпределена (прогнозно) по години за целия срок на действие на рамковото споразумение. - По Обособена позиция № 3 „Доставка на дневен оптически мерник“, съгласно ТС О 33.4927.25 – ВО - общото прогнозно количество, което се предвижда да бъде доставено е до 1439 броя, разпределена (прогнозно) по години за целия срок на действие на рамковото споразумение.
Internal identifier: 589059
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38633000 Telescopic sights
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Обособена позиция № 1 „Доставка на монокуляр за нощно виждане ”, съгласно ТС О 33.4578.24 – ВО
Description: Предмет на Обособена позиция № 1 е сключване на рамково споразумение за монокуляр за нощно виждане, код 38632000-4 „Очила за нощно виждане“, съгласно номенклатурата на Общия терминологичен речник (CPV) и Техническа спецификация ТС О 33.4578.24 – ВО. Продуктът представлява универсален прибор за нощно виждане, предназначен за наблюдение, откриване, разпознаване и идентификация на слабо осветени и ниско контрастни обекти/цели в условията на естествена нощна осветеност. Наблюдението с прибора може да се извършва „от ръка“, монтиран към лицева маска/каска чрез подходящ интерфейс или върху оръжие. Подходящ е за индивидуално нощно наблюдение при извършване на спасителни операции от борда на вертолет. Освен доставката, предмета включва и обучение на 10 (десет) специалисти за експлоатация, поддръжка и съхранение на продукта, по програма, съгласувана със Заявителя.
Internal identifier: 589062
Main classification (cpv): 38632000 Nightglasses
Quantity: 2 960 pieces
Lot: LOT-0002
Title: Обособена позиция № 2 „Доставка на нощен оптически мерник за стрелково оръжие“, съгласно ТС О 33.4579.24 – ВО.
Description: Предмет на Обособена позиция № 2 е сключване на рамково споразумение за доставка на нощен оптически мерник за стрелково оръжие“, код 38633000 -1 „Оптически мерници“, съгласно номенклатурата на Общия терминологичен речник (CPV) и Техническа спецификация ТС О 33.4579.24 – ВО. Продуктът е предназначен за наблюдение и прецизна стрелба със стрелково оръжие в условията на естествена нощна осветеност при изпълнение на задачи в различна среда, като далечината на прицелване зависи от нивото на осветеност, прозрачността на атмосферата и контраста между целта и фона (околната среда). Освен доставката, предмета включва и обучение на 10 (десет) специалисти за експлоатация, поддръжка и съхранение на продукта, по програма, съгласувана със Заявителя.
Internal identifier: 589075
Quantity: 1 228 pieces
Lot: LOT-0003
Title: Обособена позиция № 3 „Доставка на дневен оптически мерник“, съгласно ТС О 33.4927.25 – ВО.
Description: Предмет на Обособена позиция № 3 е сключване на рамково споразумение за доставка на дневен оптически мерник, код 38633000-1 „Оптически мерници“, съгласно номенклатурата на Общия терминологичен речник (CPV) и Техническа спецификация ТС О 33.4927.25 – ВО. Продуктът е предназначен за използване с автоматично стрелково оръжие (автомат или картечница) с калибър 7,62x39 mm и 7,62x54 mm. Повишава ефективността при водене на огън в светлата част на денонощието и в условия на слаба осветеност, по близки и средно далечни цели. Способства за по-голяма прецизност и бързина при боравенето със стрелковото оръжие.
Internal identifier: 589077
Quantity: 1 439 pieces