736489-2026 - Competition
Romania – Medical equipments – Achiziția de echipamente 5 loturi in cadrul proiectului “ Dotarea USTACC cu aparatură performantă – creșterea capacității de tratament al pacienților cardiaci critici în cadrul Spitalului Municipal Sf. Ierarh dr. Luca Onești” cod SMIS 350695
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziția de echipamente 5 loturi in cadrul proiectului “ Dotarea USTACC cu aparatură performantă – creșterea capacității de tratament al pacienților cardiaci critici în cadrul Spitalului Municipal Sf. Ierarh dr. Luca Onești” cod SMIS 350695
Description: Echipamente medicale, 5 loturi, conform caietului de sarcini nr.14446/25.09.2026. Conform art 161 din Legea 98/2016, Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Numar zile pana la care se va raspunde la clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor:11
Internal identifier: 14446
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sisteme de imagistica medicala
Description: Achizitia de echipamente – conform fiselor tehnice si criteriilor de atribuire pentru LOT 1, anexa la Caietul de Sarcini
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 33110000 Imaging equipment for medical, dental and veterinary use, 33111000 X-ray devices, 33112200 Ultrasonic unit
Lot: LOT-0002
Title: Sistem integrat de monitorizare si telemetrie
Description: Achizitia de echipamente – conform fiselor tehnice si criteriilor de atribuire pentru LOT 2, anexa la Caietul de Sarcini
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 33195000 Patient-monitoring system
Lot: LOT-0003
Title: Echipamente pentru terapie intensiva si ingrijirea pacientului critic
Description: Achizitia de echipamente – conform fiselor tehnice si criteriilor de atribuire pentru LOT 3, anexa la Caietul de Sarcini
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products, 33194000 Devices and instruments for transfusion and infusion
Lot: LOT-0004
Title: Mobilier medical
Description: Achizitia de echipamente – conform fiselor tehnice si criteriilor de atribuire pentru LOT 4, anexa la Caietul de Sarcini
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 33192000 Medical furniture
Lot: LOT-0005
Title: Solutie clinica de diagnostic si management intraspitalicesc
Description: Solutie clinica de diagnostic si management intraspitalicesc Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 48180000 Medical software package