736665-2026 - Competition
Poland – Cleaning services – Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., w podziale na 5 części.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., w podziale na 5 części.
Description: przedmiotem postępowania jest udzielenia zamówienia na świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., w podziale na 5 części.
Internal identifier: DZ.261.064.2026.BU
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Postępowanie prowadzone jest w trybie publicznego przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129, art. 132 i art. 139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zwanej dalej ustawą, do którego stosowane będą przepisy ustawy właściwe dla zamówień o wartości powyżej 216 000,00 EURO oraz przepisy Kodeksu Cywilnego w zakresie określonym w art. 8 tej ustawy oraz zgodnie z art. 59 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2014/24/UE z dnia 26.02.2014 r. w sprawie zamówień publicznych zwanej „dyrektywą klasyczną” a także art. 3 i art. 27 dyrektywy klasycznej Parlamentu Europejskiego i Rady w trybie procedury otwartej. W postępowaniu nie będzie przeprowadzona aukcja elektroniczna. W postępowaniu zostanie zastosowana tzw. ,,procedura odwrócona”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. O zamówienie ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy: 1) spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone w § 2 Rozdziału V Specyfikacji Warunków Zamówienia; 2) nie podlegają wykluczeniu na podstawie: a) art. 108 ust. 1 ustawy, b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514), c) art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady Unii Europejskiej nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z dnia 31.07.2014 z późn. zm.); 3) dysponują (na zasadzie własności lub umowy cywilno-prawnej) sprzętem ręcznym i mechanicznym oraz specjalistycznym, a w szczególności co najmniej: a) 1 samochodem skrzyniowym, b) 2 odśnieżarkami spalinowymi, c) 1 małym pługiem śnieżnym, jak również sprzętem zapewniającym odśnieżanie terenów zewnętrznych w sposób umożliwiający nieprzerwaną komunikację.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
Additional classification (cpv): 90911200 Building-cleaning services, 90911300 Window-cleaning services, 90914000 Car park cleaning services, 90919200 Office cleaning services, 90630000 Ice-clearing services, 90620000 Snow-clearing services, 90610000 Street-cleaning and sweeping services, 77314100 Grassing services, 77342000 Hedge trimming
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., w części 1 (rejonie I).
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni biurowych i klatek schodowych oraz lokali czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2027. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 1 (tożsamej z rejonem I), który stanowi załącznik nr 4a do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 1 (rejonie I) przedstawiają się następująco: Pomieszczenia biurowe, korytarze i klatki schodowe w budynkach biurowych / użyteczności publicznej przy ul. Mostowej 1, Komorowickiej 23 i Lipnickiej 26 2 544,52 m2 Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (133 adresy) 18 498,32 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 2 718,94 m2 Lokale (pustostany), powierzchnia orientacyjna 800,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki, place zabaw – 6 szt. w rejonie budynków przy ul. Młodości 1 – PCK na os. Grunwaldzkim, przy ul. Wapiennej 50-54 na os. Wapienna - Solskiego i przy ul. Żywieckiej 121-121a) do sprzątania, 52 547,64 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 33 597,91 m2 Tereny zielone 73 890,70 m2 Flagi do wywieszenia 85 szt.
Internal identifier: DZ.261.064.2026.BU.1
Additional classification (cpv): 90911200 Building-cleaning services, 90911300 Window-cleaning services, 90914000 Car park cleaning services, 90919200 Office cleaning services, 90630000 Ice-clearing services, 90620000 Snow-clearing services, 90611000 Street-cleaning services, 77314100 Grassing services, 77342000 Hedge trimming
Lot: LOT-0002
Title: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., w części 2 (rejonie II).
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni biurowych i klatek schodowych oraz lokali czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2027. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 2 (tożsamej z rejonem II), który stanowi załącznik nr 4b do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 2 (rejonie II) przedstawiają się następująco: Pomieszczenia biurowe, korytarze i klatki schodowe w budynkach biurowych / użyteczności publicznej przy ul. Norberta Barlickiego 15 i Zygmunta Krasińskiego 5 798,77 m2 Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (53 adresy) 6 014,85 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 561,64 m2 Lokale (pustostany), powierzchnia orientacyjna 300,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki) do sprzątania, 9 822,51 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 5 915,63 m2 Tereny zielone 3 328,93 m2 Flagi do wywieszenia 70 szt.
Internal identifier: DZ.261.064.2026.BU.2
Lot: LOT-0003
Title: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., w części 3 (rejonie III).
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania klatek schodowych oraz lokali czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2027. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 3 (tożsamej z rejonem III), który stanowi załącznik nr 4c do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 3 (rejonie III) przedstawiają się następująco: Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (39 adresów) 4 934,27 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 445,00 m2 Lokale (pustostany), powierzchnia orientacyjna 300,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki, plac zabaw w rejonie budynków przy ul. Jaskrowej 11-13) do sprzątania, 23 296,91 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 9 563,69 m2 Tereny zielone 40 529,27 m2 Flagi do wywieszenia 50 szt.
Internal identifier: DZ.261.064.2026.BU.3
Additional classification (cpv): 90911200 Building-cleaning services, 90911300 Window-cleaning services, 90914000 Car park cleaning services, 90630000 Ice-clearing services, 90620000 Snow-clearing services, 90611000 Street-cleaning services, 77314100 Grassing services, 77342000 Hedge trimming
Lot: LOT-0004
Title: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., w części 4 (rejonie IV).
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni biurowych i klatek schodowych oraz lokali czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2027. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 4 (tożsamej z rejonem IV), który stanowi załącznik nr 4d do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 4 (rejonie IV) przedstawiają się następująco: Pomieszczenia biurowe, korytarze i klatki schodowe w budynkach usługowych przy ul. Partyzantów 44 i 98 oraz Grotowej 11 1 011,80 m2 Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (75 adresów) 6 409,82 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 1 171,00 m2 Lokale (pustostany), powierzchnia orientacyjna 300,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki, place zabaw – 2 szt. w rejonie budynków przy ul. Grażyny 4-6 i przy ul. Partyzantów 62) do sprzątania, 27 650,01 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 10 996,15 m2 Tereny zielone 38 240,91 m2 Flagi do wywieszenia 70 szt.
Internal identifier: DZ.261.064.2026.BU.4
Lot: LOT-0005
Title: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., w części 5 (rejonie V).
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni biurowych i klatek schodowych oraz lokali czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2027. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 5 (tożsamej z rejonem V), który stanowi załącznik nr 4e do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 5 (rejonie V) przedstawiają się następująco: Pomieszczenia biurowe, korytarze i klatki schodowe w budynkach usługowych przy ul. Cieszyńskiej 18 i Jana Sobieskiego 2-4 (lokale usługowe) 688,32 m2 Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (84 adresy) 7 447,24 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 788,14 m2 Lokale (pustostany), powierzchnia orientacyjna 800,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki, plac zabaw w rejonie budynku przy ul. Dębowej 3) do sprzątania, 29 536,81 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 21 285,87 m2 Tereny zielone 36 640,84 m2 Flagi do wywieszenia 70 szt.
Internal identifier: DZ.261.064.2026.BU.5