737362-2026 - Competition
Bulgaria – Operation of a refuse site – „ИЗБОР НА ОПЕРАТОР ЗА ЕКСПЛОАТАЦИЯ И ПОДДРЪЖКА НА ИНСТАЛАЦИИТЕ ЗА СЕПАРИРАНЕ И КОМПОСТИРАНЕ НА РЕГИОНАЛНО ДЕПО ЗА ТВЪРДИ БИТОВИ ОТПАДЪЦИ „ТЕКЛЕН ДОЛ“ НА ГРАД СМОЛЯН“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „ИЗБОР НА ОПЕРАТОР ЗА ЕКСПЛОАТАЦИЯ И ПОДДРЪЖКА НА ИНСТАЛАЦИИТЕ ЗА СЕПАРИРАНЕ И КОМПОСТИРАНЕ НА РЕГИОНАЛНО ДЕПО ЗА ТВЪРДИ БИТОВИ ОТПАДЪЦИ „ТЕКЛЕН ДОЛ“ НА ГРАД СМОЛЯН“
Description: Обект на настоящата обществена поръчка е „услуга” по смисъла на чл.3, ал.1, т.3 от Закона за обществените поръчки („ЗОП“) с наименование: „ИЗБОР НА ОПЕРАТОР ЗА ЕКСПЛОАТАЦИЯ И ПОДДРЪЖКА НА ИНСТАЛАЦИИТЕ ЗА СЕПАРИРАНЕ И КОМПОСТИРАНЕ НА РЕГИОНАЛНО ДЕПО ЗА ТВЪРДИ БИТОВИ ОТПАДЪЦИ „ТЕКЛЕН ДОЛ“ НА ГРАД СМОЛЯН“. Поръчката предвижда избор на оператор за експлоатация и поддръжка на Регионално депо за твърди битови отпадъци „Теклен дол“ на град Смолян. Изборът на оператор по реда на ЗОП се обуславя от конкретните изисквания на нормативната уредба, в това число Закона за управление на отпадъците („ЗУО“) и Наредба № 6 от 27.08.2013 г. за условията и изискванията за изграждане и експлоатация на депа и на други съоръжения и инсталации за оползотворяване и обезвреждане на отпадъци, свързани със следните основни дейности с данни за индикативните им количества за 36 /словом: тридесет и шест/ месеца, както следва: 1) Приемане на отпадъци по кодове съгласно Комплексно разрешително („КР“) № 358-Н0/2008г., актуализирано с решения № № 358-Н0-И0-А1/2016 г. и 358-Н0-И0-А2/2022 г., на Община Смолян за Регионално депо за неопасни отпадъци на общините Смолян, Чепеларе и Баните; Третиране на отпадъци по кодове съгласно Комплексно разрешително („КР“) № 358-НО/2008 г., актуализирано с решения № № 358-Н0-И0-А1/2016 г. и 358-Н0-И0-А2/2022 г.; Транспортиране на отпадъците от инсталацията за сепариране до клетка № 3, а след извеждането ѝ от експлоатация – до клетка № 2; и Транспортиране на подситова фракция до площадка. Индикативно количество: 51 000 тона. 2) Приемане и шредиране на зелени и биоразградими отпадъци в инсталацията за компостиране и производство на компост при спазване на съответната технология за производство на компост, на техническия проект за изграждане на обект: „Реконструкция и модернизация на регионално депо за твърди битови отпадъци Смолян“ и на условията по Комплексно разрешително („КР“) № 358-НО/2008 г., актуализирано с решения № № 358-Н0-И0-А1/2016 г. и 358-Н0-И0-А2/2022 г.. Индикативно количество: 15 000 тона. 3) Транспортиране и предаване на гориво от отпадъци до посочена от изпълнителя и одобрена от възложителя инсталация за изгаряне с оползотворяване на енергията, респ. площадка за обезвреждане на отпадъка. Индикативно количество: 15 000 тона. Забележка: Индикативното разстояние за транспортиране и предаване на гориво от отпадъци, което възложителят е приел с оглед определяне на стойността на договора за изпълнение на обществената поръчка, е 160 км /словом: сто и шестдесет километра/ (посоченото разстояние е определено с оглед местоположението на най-близката регистрирана инсталация за изгаряне на гориво от отпадъци с оползотворяване на енергията). Това разстояние не е обвързващо за изпълнителя, като одобряването от възложителя на инсталация за изгаряне с оползотворяване на енергията, респ. площадка за обезвреждане на отпадъка се извършва на база на критерии най-близко транспортно разстояние от регионалното депо за твърди битови отпадъци за общините Смолян, Чепеларе и Баните и действителни възможности за приемане на гориво от отпадъци. Определените от възложителя количества на отпадъците по отделните видове дейности са индикативни, като същите служат единствено за определяне на индикативната стойност на договора за изпълнение на обществената поръчка и по никакъв начин не ангажират възложителя да ги усвои, както и по никакъв начин не ограничават дейностите по изпълнението в техните рамки при генериране на отпадъци над определените от възложителя индикативни количества, като подлежат на заплащане единствено действително изпълнените съгласно условията на договора за изпълнение на обществената поръчка видове и количества дейности.
Internal identifier: 612559
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: За участие в процедурата за възлагане на обществена всяко заинтересовано лице (стопански субект) подава документи за участие, включващи заявление за участие, в което представя информация относно липсата на основания за отстраняване и съответствието си с критериите за подбор, и оферта, която съдържа техническо и ценово предложение, със съдържание, подробно описани в т.12 от раздел VI от указанията за подготовка на документите за участие в обществената поръчка и реда за провеждане на процедурата, представляващи книга IІ, неразделна част от документацията за обществена поръчка. Възложителят със заповед назначава комисия за извършване на подбор на участниците, разглеждане и оценка на офертите. При промяна в датата и часа на отваряне на заявленията за участие и на офертите участниците се уведомяват чрез публикуване на съобщение в публичната преписка на поръчката. Председателят на комисията декриптира получените чрез платформата заявления за участие и оферти, след което в публичната преписка на поръчката автоматично се визуализират наименованията, съответно имената, на участниците, включително участниците в обединението, когато е приложимо, както и информация за датата и часа на подаването. Съдържанието на заявленията за участие и офертите (в частта на техническите предложения) става достъпно за регистрираните в платформата членове на комисията веднага след декриптирането им. Комисията разглежда заявленията за участие за съответствие с изискванията към личното състояние и критериите за подбор, поставени от възложителя, и съставя протокол. Когато установи липса, непълнота или несъответствие на информацията, включително нередовност или фактическа грешка, или несъответствие с изискванията към личното състояние или критериите за подбор, комисията ги посочва в протокол, който изпраща на всички участници. По този начин на участниците се предоставя възможност да представят нова информация, да допълнят или да пояснят представената информация. Тази възможност се прилага и за подизпълнителите и третите лица, посочени от участника. В срок до 5 /словом: пет/ работни дни от получаването на протокола участниците, по отношение на които е констатирано несъответствие или липса на информация, могат да представят на комисията нов единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП) и/или други документи, които съдържат променена и/или допълнена информация. Комисията разглежда допълнително представените документи относно съответствието на участниците с изискванията към личното състояние и критериите за подбор. Комисията разглежда офертите на участниците, които отговарят на изискванията за лично състояние и на критериите за подбор, и проверява за съответствието на предложенията с предварително обявените условия. Най-малко 24 /словом: двадесет и четири/ часа преди датата на отваряне на ценовите предложения участниците се уведомяват за датата и часа на отварянето чрез автоматично генерирани съобщения в платформата. В този срок комисията изпраща на участниците резултатите от оценяването на техническите показатели чрез платформата, когато е приложимо. Ценовите предложения автоматично се визуализират в публичната преписка на поръчката след декриптиране от председателя на комисията. Възложителят изисква представяне в 5-дневен срок на обосновка за начина на образуване на предложение в офертата на участник, свързано с цена или разходи, когато то е необичайно благоприятно. Комисията класира участниците по степента на съответствие на офертите с предварително обявените от възложителя условия. Подробна информация за характеристиките на процедурата и относимите правила се съдържа в разпоредбите на действащите правни норми - части I и II от ЗОП, както и в документацията за обществената поръчка, в това число в указанията за подготовка на документите за участие в обществената поръчка и реда за провеждане на процедурата, представляващи книга IІ, неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90530000 Operation of a refuse site
5. Lot
Lot: LOT-0001