2. Procedure
Procedure
Title: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Sieraków w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 r.
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Sieraków, w tym od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Sierakowie przy ul. Towarowej 8. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część nr 1 – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Sieraków, obejmujące w szczególności odbiór odpadów zmieszanych i selektywnie zbieranych, odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także wyposażenie nieruchomości w worki do selektywnej zbiórki odpadów. Część nr 2 – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych gromadzonych w PSZOK w Sierakowie, obejmujące poszczególne frakcje odpadów komunalnych, w tym odpady segregowane, wielkogabarytowe, budowlane i rozbiórkowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady niebezpieczne. Zamawiający przewiduje w obu częściach możliwość skorzystania z prawa opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp, do wysokości 50% łącznej wartości danej części zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji określono w dokumentach zamówienia, w szczególności w Załącznikach nr 1a i 1b do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Sieraków.
Description: 1) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, cyklicznie w systemie u źródła, z pojemników/kontenerów lub worków, z podziałem na następujące frakcje: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01), b) opakowania ze szkła (15 01 07), szkło (20 01 02), c) opakowania z papieru i tektury (15 01 01), papier i tektury (20 01 01), d) opakowania z tworzyw sztucznych (15 01 02), opakowania z metali (15 01 04), opakowania wielomateriałowe (15 01 05), zmieszane odpady opakowaniowe (15 01 06), tworzywa sztuczne (20 01 39), metale (20 01 40), e) odpady ulegające biodegradacji (20 02 01, 20 01 08); 2) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, cyklicznie u źródła, bez konieczności deponowania odpadów w pojemnikach/kontenerach lub workach, z podziałem na następujące frakcje: a) meble i inne odpady wielkogabarytowe (20 03 07), b) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (20 01 35*, 20 01 36, 20 01 23*, 20 01 21*); 4) odbieranie odpadów komunalnych w ramach odbiorów dodatkowych; 5) odbieranie odpadów komunalnych w ramach odbiorów interwencyjnych; 6) transport i przekazanie odebranych odpadów komunalnych do miejsca/miejsc zbierania (zagospodarowania) odpadów komunalnych, zapewnionego/zapewnionych przez Wykonawcę i wykazanego/wykazanych w ofercie; 7) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych w miejscu/miejscach zbierania (zagospodarowania) odpadów komunalnych zapewnionego/zapewnionych przez Wykonawcę i wskazanego/wskazanych w ofercie; 8) wyposażenie właścicieli nieruchomości w worki przeznaczone do selektywnego zbierania odpadów komunalnych; 9) utrzymanie w należytym stanie porządkowym wiat śmietnikowych oraz miejsc zbiorczych gromadzenia odpadów poprzez uprzątnięcie, wymiecenie zalegających odpadów po dokonanych odbiorach.
Options:
Description of the options: 1. Wartość zamówienia podstawowego stanowi 50% łącznej ceny ofertowej brutto danej części zamówienia, obliczonej na podstawie Formularza asortymentowo-cenowego. 2. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia podstawowego o wartości określonej w ust. 6. 3. Pozostałe 50% łącznej ceny ofertowej brutto danej części zamówienia stanowi maksymalną wartość zamówienia objętego prawem opcji. 4. Prawo opcji polega na możliwości zwiększenia zakresu usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów ponad zakres zamówienia podstawowego, do wysokości maksymalnej wartości opcji określonej dla danej części zamówienia. 5. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku, gdy rzeczywista ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania spowoduje konieczność realizacji usług ponad wartość zamówienia podstawowego. 6. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia w formie określonej w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednokrotnie lub wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej wartości opcji. 7. Usługi realizowane w ramach prawa opcji będą rozliczane na podstawie cen jednostkowych określonych w Formularzu asortymentowo-cenowym, na zasadach obowiązujących dla zamówienia podstawowego. 8. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zlecenie usług objętych prawem opcji ani o zapłatę wynagrodzenia z tytułu niewykorzystanej wartości opcji.
Lot: LOT-0002
Title: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Sierakowie.
Description: 1) odbieranie odpadów komunalnych z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych z podziałem na następujące frakcje: a) opakowania ze szkła (15 01 07), szkło (20 01 02), b) opakowania z papieru i tektury (15 01 01), papier i tektury (20 01 01), c) opakowania z tworzyw sztucznych (15 01 02), opakowania z metali (15 01 04), opakowania wielomateriałowe (15 01 05), zmieszane odpady opakowaniowe (15 01 06), tworzywa sztuczne (20 01 39), metale (20 01 40), d) odpady ulegające biodegradacji (20 02 01, 20 01 08), e) odpady wielkogabarytowe (20 03 07), f) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21 i 20 0123 zawierające niebezpieczne składniki (20 01 35*) g) zużyte urządzenia elektryczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35* (20 01 36) h) odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów (17 01 01) i) zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 (17 01 07) j) zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03 (17 09 04) k) lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (20 01 21*) l) zużyte opony (16 01 03) m) baterie i akumulatory inne niż wymienione w 20 01 33 (20 01 34) n) leki inne niż wymienione w 20 01 31 (20 01 32) o) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki (ex 20 01 99) p) odzież (20 01 10) q) tekstylia (20 01 11) r) materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03 (17 06 04) s) opakowania po środkach ochrony roślin i nawozach stanowiących odpady komunalne (20 01 19*, 20 01 80) 2) transport i przekazanie odebranych odpadów komunalnych do miejsca/miejsc zbierania (zagospodarowania) odpadów komunalnych, zapewnionego/zapewnionych przez Wykonawcę i wykazanego/wykazanych w ofercie; 3) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych w miejscu/miejscach zbierania (zagospodarowania) odpadów komunalnych zapewnionego/zapewnionych przez Wykonawcę i wskazanego/wskazanych w ofercie; 4) utrzymanie w należytym stanie porządkowym pojemników, wiaty śmietnikowej oraz miejsc gromadzenia odpadów poprzez uprzątnięcie, wymiecenie zalegających odpadów po dokonanych odbiorach.