737846-2026 - Competition
Finland – IT services: consulting, software development, Internet and support – Leikkaustoiminnan ohjausjärjestelmä, Siun sote
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Leikkaustoiminnan ohjausjärjestelmä, Siun sote
Description: Hankinnan kohteena on valmis ja nopeasti tuotantokäyttöön soveltuva leikkaustoiminnan ohjausjärjestelmä, joka tarjotaan SaaS-palveluna. Leikkaustoiminnan ohjausjärjestelmä toteuttaa Siun Soten leikkaus- ja anestesiayksikön toiminnan ohjauksen. Hankintaan voi sisältyä suunnittelua, järjestelmän kehitystyötä ja uusien ominaisuuksien käyttöönottoa. Hankintaan sisältyy: • Leikkaustoiminnan ohjausjärjestelmä Windows-ympäristöön saas-palveluna Pohjois-Karjalan hyvinvointialueen käyttölaajuudessa sisältäen ohjelmiston käyttöpalvelut, ylläpitopalvelut ja tukipalvelut • Käyttöönottoprojektin sisältäen integraatioiden toteutuksen ja migraation suunnittelun vaatimusluettelon mukaisesti • Erikseen tilattavat asiantuntija- ja konsultointityöt • Optio: leikkaustoiminnan suunnittelun optimointi Saas-palvelussa Tilaajan vastuulla on ainoastaan tietoliikenneyhteydet ja mahdollisen ohjelmisto-clientin asennus työasemalle.
Internal identifier: 633710
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0000