2. Procedure
Procedure
Title: Zakup urządzeń umożliwiających uruchomienie modeli sztucznej inteligencji
Description: Dostawy urządzeń pozwalających na uruchomienie modeli sztucznej inteligencji do badania anomalii w infrastrukturze sieciowej
Internal identifier: 102/BŁiI/26/KU
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Skrócenie procedury wynika z trwającego napięcia geopolitycznego, w tym aktywności w zakresie zagrożeń skierowanej na infrastrukturę krytyczną i podmioty publiczne w Polsce, powodujące, że ryzyko incydentu cybernetycznego jest istotnie podwyższone w stosunku do okresu poprzedniego. Odnotowano ataki na infrastrukturę energetyczną oraz skoordynowane kampanie hybrydowe na terenie państw UE i NATO. Obecne rozwiązania stosowane przez Zamawiającego nie zapewniają wykrywania ataków opartych na technologiach fileless, lateral movement ani exfiltracji danych – typów zagrożeń dominujących w obecnym środowisku. Luka ta nie może być zamknięta przez rozbudowę istniejących systemów. Wdrożenie systemu jest jedynym sposobem na uzyskanie zdolności do wykrywania wskazanych typów zagrożeń w czasie rzeczywistym. Nie istnieje możliwość zastąpienia tego rozwiązania innym, już dostępnym w infrastrukturze Zamawiającego. Reasumując pilna potrzeba wynika z obiektywnie podwyższonego poziomu zagrożeń i luki w zabezpieczeniu, a skrócenie terminu jest uzasadnione, ponieważ przedmiot zamówienia jest w pełni określony i nie wymaga od wykonawców dodatkowych prac. Związek przyczynowy jest bezpośredni – bez skrócenia terminu wdrożenie nastąpiłoby zbyt późno w stosunku do wymagań wynikających z obecnego poziomu zagrożeń.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32420000 Network equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Dostawa urządzeń pozwalających na uruchomienie modeli sztucznej inteligencji do badania anomalii w infrastrukturze sieciowej