73902-2025 - Result
Romania – Highway maintenance work – Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu - DRDP BRASOV
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleAcord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu - DRDP BRASOV
DescriptionAcord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta a stabilit ca termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 21 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier16054368/2022/1595/S/1+2
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45233139 Highway maintenance work
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLot 1- SDN Brasov
DescriptionAcord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 1 -SDN Brasov = 13.949.615,23 lei fara TVA.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45233221 Road-surface painting work
LotLOT-0002
Titlelot 2- SDN Sibiu
DescriptionAcord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 2 - SDN Sibiu. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 2-SDN Sibiu = 10.969.036,23 lei fara TVA.
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleLot 3 - SDN Tg. Mures
DescriptionAcord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 3 - SDN Tg. Mures. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 3-SDN SDN Tg. Mures= 16.619.625,40 lei fara TVA.
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleLot 4 - SDN M. Ciuc
DescriptionAcord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 4 - SDN M. Ciuc . Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 4 - SDN M. Ciuc = 23.837.813,17 lei fara TVA.
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleLot 5 - SDN Sf. Gheorghe
DescriptionAcord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 5-SDN Sf. Gheorghe= 9.562.742,85 lei fara TVA.
Internal identifier5
LotLOT-0006
TitleLot 6 - Sectia Autostrazi Sibiu
DescriptionAcord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 6 - Sectia Autostrazi Sibiu . Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 6 - Sectia Autostrazi Sibiu = 6.703.140,00 lei fara TVA.
Internal identifier6