739050-2026 - Competition
Poland – Construction work – Modernizacja części Centrów Zdrowia Psychicznego na potrzeby 3 pomieszczeń w ramach Projektu grantowego pn. „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków / zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”.
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizacja części Centrów Zdrowia Psychicznego na potrzeby 3 pomieszczeń w ramach Projektu grantowego pn. „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków / zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zdania pn.: Modernizacja części Centrów Zdrowia Psychicznego na potrzeby 3 pomieszczeń w ramach Projektu grantowego pn. „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków / zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”. 2. Inwestycja realizowana jest w ramach umowy o powierzenie grantu nr U-30397/2026/00/305/2026/258 do wniosku o powierzenie grantu nr W-30397 w ramach Projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0007/24 pod nazwą „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków / zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego na podstawie Decyzji o dofinansowaniu Projektu nr: FENX.06.01-IP.03-0007/24-00 podjętej przez Ministra Zdrowia w dniu 28 lutego 2025 r. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają odrębne załączniki – plik OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (OPZ) w części B SWZ. Miejscem wykonania Zamówienia jest: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251, 92-213 Łódź, lokalizacja: PSYCHIATRIA budynek B-1, ul. Czechosłowacka 8/10, 92-216 Łódź 4. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV: 45000000-0 Roboty budowlane; 45215140-0 Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych; 45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych; 71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego - dodatkowe CPV w OPZ. 5. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazane są konkretne rozwiązania techniczne, dopuszcza się stosowanie rozwiązań równoważnych, co do ich cech i parametrów – określonych dla danej pozycji przedmiotu zamówienia, a wszystkie ewentualne nazwy firmowe urządzeń i wyrobów użyte w opisie przedmiotu zamówienia powinny być traktowane jako definicje standardowe, a nie konkretne nazwy firmowe urządzeń, wyrobów zastosowanych w niniejszej dokumentacji. Zapisy dotyczące równoważności określono w pkt. IV swz. 6. Zamawiający stawia wymóg, o którym mowa w art. 95 ust. 1 Ustawy, to jest zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę w zakresie realizacji prac budowlanych - dokładne informacje zawarto w swz. 7. W przypadku niniejszego postępowania Zamawiający odstąpił od podziału na części ponieważ uznał, że brak jest możliwości podzielenia zamówienia na części. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części ze względu na charakter zamówienia (dalej w swz.). 8. Zamówienie będzie realizowane w okresie maks. do 31.03.2027 r. 9. Zakres i warunki zmian zawarto we wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SWZ. 10. Pozostałe zapisy zg. z SWZ.
Previous notice: 00597503-2026
Internal identifier: ZP/123/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp), zamawiający w tzw. procedurze unijnej skraca minimalny termin składania ofert z 35 dni do 15 dni, gdyż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie to jest uzasadnione. Ponieważ specyfikacja (SWZ) i opis przedmiotu zamówienia (OPZ) były już opublikowane w poprzednim, unieważnionym postępowaniu nr ZP/78/2026, rynek wykonawców zna wymagania zamawiającego. Wykonawcy nie potrzebują pełnego, 35-dniowego okresu na analizę dokumentacji, kalkulację ryzyka oraz poszukiwanie poddostawców, ponieważ proces ten już przeszli. Ryzyko niedotrzymania terminów - harmonogramu realizacji: Unieważnienie pierwszego przetargu drastycznie skróciło czas, jaki zamawiający posiada na realizację zadania. Dalsze zwlekanie i stosowanie pełnych terminów ustawowych grozi m.in. utratą dofinansowania unijnego. Skrócenie terminu do 15 dni nie ogranicza w tym przypadku konkurencji, ponieważ wykonawcy zainteresowani tym kontraktem obserwowali poprzednie postępowanie i są w stanie złożyć ofertę w krótszym czasie, wobec czego zachowanie zasady uczciwej konkurencji zostało również spełnione.
Main features of the procedure: nd
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45215140 Hospital facilities construction work, 45400000 Building completion work, 71220000 Architectural design services
5. Lot
Lot: LOT-0001