2. Procedure
Procedure
Title: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Skrwilno w 2027 r.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług na terenie Gminy Skrwilno w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. w zakresie odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na których powstają odpady komunalne oraz z nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu Gminy Skrwilno. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania odpadów zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczącym się w Skrwilnie ul. Kościelna 43. 3. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2026 r., poz. 793 z późn. zm.). 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 (z wyłączeniem ust. 2) ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający wymaga od Wykonawcy lub Podwykonawcy zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia tj. czynności w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów, o ile mieszą się one w zakresie art. 22 § 1 Kodeksu pracy. 6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące kryterium w zakresie: 1)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający określa, że warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada: a) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli na terenie Gminy Skrwilno zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733 z późn. zm.); b) aktualny wpis do rejestru BDO prowadzonego przez właściwego Marszałka Województwa na podstawie art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2026 r., poz. 1328 ze zm.); - Zamawiający wymaga ww. zakresie podmiotowych środków dowodowych. Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów. 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Wykonawca powinien posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 zł (słownie złotych: dwieście tysięcy); - Zamawiający wymaga ww. zakresie podmiotowych środków dowodowych. 3) zdolności technicznej lub zawodowej a) Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę realizacji, co najmniej 1 usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Uszczegółowienie - wymaganie dotyczy 1 usługi odbioru odpadów komunalnych wykonanej na rzecz właścicieli nieruchomości z terenu jednej gminy w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy o masie łącznej odpadów minimum - 900 Mg dla jednego zamówienia - Zamawiający wymaga ww. zakresie podmiotowych środków dowodowych. b) wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę dysponowanie specjalistycznym sprzętem zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. 2013 r. poz.122) w tym: - pojazd typu „hakowiec” przystosowany do odbioru minimum kontenerów typu KP5, KP7 - pojazd z żurawiem HDS przystosowany do odbioru odpadów z selektywnej zbiórki z pojemników typu dzwon. - śmieciarka małogabarytowa przystosowana do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe wyposażona w mechanizm załadowczy do załadunku pojemników o pojemności 110 – 1100 litrów - co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z funkcją kompaktującą, - 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych z funkcją kompaktującą, - 1 pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej. - Zamawiający wymaga ww. zakresie podmiotowych środków dowodowych. 7.Obligatoryjne przesłanki wykluczenia Wykonawcy określono w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp: 1) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 3. Dodatkowo z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w: 1) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1, dalej jako: „rozporządzenie 833/2014”), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1, dalej jako: „rozporządzenie 2022/576”), 2) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507). 4. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp.
Internal identifier: RI.271.20.2026.AS
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services, 90511000 Refuse collection services, 90513200 Urban solid-refuse disposal services, 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług na terenie Gminy Skrwilno w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. w zakresie odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na których powstają odpady komunalne oraz z nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu Gminy Skrwilno. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania odpadów zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczącym się w Skrwilnie ul. Kościelna 43. 3. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych odbieranych przez Wykonawcę w okresie objętym zamówieniem to około 1350 Mg. 4. Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, odbywać się będzie z podziałem na: 1) Odpady komunalne niesegregowane (zmieszane/resztkowe), 2) Odpady komunalne segregowane: a) szkło, b) papier i tektura c) tworzywa sztuczne, metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) bioodpady - dotyczy około 229 nieruchomości e) popiół – dotyczy około 334 nieruchomości - odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości, prowadzony będzie zgodnie z harmonogramem, w sposób uniemożliwiający zmieszanie poszczególnych frakcji odpadów. 5. Częstotliwość odbierania odpadów komunalnych 1) budynki mieszkalne jednorodzinne nie rzadziej niż: a) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – raz w miesiącu b) bioodpady stanowiące odpady komunalne: - w okresie od 1 kwietnia do 31 października – raz na dwa tygodnie - w okresie od 1 stycznia do 31 marca i od 1 listopada do 31 grudnia – raz w miesiącu c) papier, tworzywa sztuczne, odpady opakowanie wielomateriałowe, metale i szkło - 1 raz w miesiącu d) popiół – raz w miesiącu z wyłączeniem miesięcy czerwiec, lipiec i sierpień 2) budynki wielolokalowe nie rzadziej niż: a) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) oraz bioodpady stanowiące odpady komunalne – raz na dwa tygodnie b) papier, tworzywa sztuczne, odpady opakowanie wielomateriałowe, metale i szkło - raz na dwa tygodnie c) popiół – raz w miesiącu z wyłączeniem miesięcy czerwiec, lipiec i sierpień 3) nieruchomości niezamieszkałe oraz z nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe – zgodnie z częstotliwością odbioru z budynków mieszkalnych jednorodzinnych. 4) z niżej podanych nieruchomości ustala się inną częstotliwość odbioru komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) przez Wykonawcę nie rzadziej niż: a) Urząd Gminy w Skrwilnie; ul. Rypińska 7 - raz na dwa tygodnie b) nadleśnictwo Skrwilno ul. Leśna 5 - raz na dwa tygodnie c) targowisko gminne Skrwilno ul. Targowa 22B - raz na tydzień d) Miejsce zbiórki odpadów komunalnych posegregowanych w Urszulewie: - w okresie od 1 stycznia do 31 marca - raz na dwa tygodnie - w okresie od 1 kwietnia do 30 września - raz na tydzień - w okresie od 1 października do 31 grudnia - raz na dwa tygodnie 6. Częstotliwość odbierania odpadów komunalnych segregowanych z lokalnych punktów selektywnego zbierania odpadów znajdujących się na terenie Gminy Skrwilno nastąpi co najmniej 2 razy w miesiącu i na zgłoszenie Zamawiającego.