739364-2026 - Competition
Finland – Real estate services – Espoon Asunnot Oy / Kattolumien pudotus, Lumen kuormaus ja kuljetus, Hiekkalaatikkohiekat ja turvasorat, Hiekoitushiekat, Talkoosäkit
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Espoon Asunnot Oy / Kattolumien pudotus, Lumen kuormaus ja kuljetus, Hiekkalaatikkohiekat ja turvasorat, Hiekoitushiekat, Talkoosäkit
Description: Hankinnan kohteena on kattolumien pudotus, lumen kuormaus ja kuljetus, leikkihiekat ja turvasorat, hiekoitushiekka sekä talkoosäkit Espoon Asunnot Oy:n omistamille kiinteistöille. Hankinta on jaettu 5 osa-alueeseen. Kaikkia osa-alueita voi tarjota ja kaikkiin osa-alueisiin voi tulla valituksi. Tilaaja ei voi kertoa tarkkoja määriä ennalta eikä luvata tiettyä määrää töitä sopimusaikana. Hintalistojen määräkertoimet ovat ainoastaan tarjousten vertailua varten. Osa-alueet ja valittavien toimijoiden määrä on esitetty alla: Osa-alue 1: Kattolumien pudotus ja siirto kulkuväyliltä (3 toimijaa, etusijajärjestys) Osa-alue 2: Lumen kuormaus ja kuljetus (2 toimijaa, etusijajärjestys) Osa-alue 3: Hiekkalaatikkohiekan vaihto ja täydennys, turvasora, kalliomurskeet, hakkeet ja mullat (1 toimija) Osa-alue 4: Hiekoitushiekkalaatikoiden täyttö (1 toimija) Osa-alue 5: Talkoosäkit ja risukasojen poiskuljetus (2 toimijaa, etusijajärjestys) Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin liitteenä olevassa tarjouspyynnössä.
Internal identifier: 634048
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 70000000 Real estate services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Kattolumien pudotus ja siirto kulkuväyliltä
Description: Kattolumien pudotus ja siirto kulkuväyliltä kiinteistön tontin sisällä määritellyille lumenkasauspaikoille
Internal identifier: Osa 1-0
Additional classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Lot: LOT-0002
Title: Lumen kuormaus ja kuljetus
Description: Lumen kuormaus ja kuljetus pois kiinteistöltä, lumen vastaanottopaikalle
Internal identifier: Osa 2-1
Lot: LOT-0003
Title: Hiekkalaatikkohiekan vaihto ja täydennys, turvasora, kalliomurskeet, hakkeet ja mullat
Description: Hiekkalaatikkohiekan vaihto ja täydennys, turvasora, kalliomurskeet, hakkeet ja mullat
Internal identifier: Osa 3-2
Additional classification (cpv): 14212200 Aggregates, 14212400 Soil
Lot: LOT-0004
Title: Hiekoitushiekkalaatikoiden täyttö
Description: Hiekoitushiekkalaatikoiden täyttö
Internal identifier: Osa 4-3
Additional classification (cpv): 14212200 Aggregates
Lot: LOT-0005
Title: Talkoosäkit ja risukasojen poiskuljetus
Description: Talkoosäkit ja risukasojen poiskuljetus
Internal identifier: Osa 5-4
Additional classification (cpv): 14212400 Soil