2. Procedure
Procedure
Title: „ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH POWSTAJĄCYCH NA NIERUCHOMOŚCIACH, NA KTÓRYCH ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY ORAZ NIERUCHOMOŚCIACH, NA KTÓRYCH ZNAJDUJE SIĘ DOMEK LETNISKOWY I INNYCH ....."
Description: 1. Ogólny opis zamówienia: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomościach, na których znajduje się domek letniskowy i innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych na terenie gminy Zelów, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 1.2. Okres objęty zamówieniem: 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r. 1.3. Zamówienie obejmuje: 1) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, 2) wyposażenie wszystkich właścicieli ww. nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne, 3) odbiór i zagospodarowanie przeterminowanych leków oraz wyposażenie wskazanych obiektów w pojemniki na leki, 4) odbiór i zagospodarowanie zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych oraz wyposażenie wskazanych obiektów w pojemniki na baterie i akumulatory małogabarytowe, 5) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zgromadzonych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Maurycowie 1a oraz wyposażenie Punktu w odpowiednie pojemniki, 6) objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych. 2. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z treścią Projektu umowy, opisem i warunkami realizacji usług zawartymi w Formularzu Ofertowym (Załącznik Nr 2), Opisie Przedmiotu Zamówienia (Załącznik Nr 1). Dokumenty te stanowią integralną część umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji przetargowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), stanowiącego Załącznik nr 4 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w ESPD stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 7 do SWZ 2) Wpisu do Rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości prowadzonego przez Burmistrza Zelowa, o którym mowa w art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733); 3) Wpisu do Rejestru bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), zgodnie z wymogami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2026 r. poz. 1328). 4) Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania następującymi zasobami - według wzoru określonego w załączniku nr 5 do SWZ, z którego będzie wynikać dysponowanie przez Wykonawcę: a) pojazdy do odbioru odpadów zbieranych selektywnie oraz odpadów zmieszanych: a) co najmniej 2 pojazdy z funkcją kompaktującą, przystosowane do odbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, b) co najmniej 2 pojazdy z funkcją kompaktującą, przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, c) co najmniej 1 pojazd bez funkcji kompaktującej, przystosowany do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych; b) co najmniej 1 pojazd wyposażony w urządzenie dźwigowe umożliwiające obsługę pojemników wykorzystywanych w punktach typu „gniazdo”; c) co najmniej 1 pojazd wyposażony w dźwignik hakowy lub bramowy, przystosowany do odbioru odpadów gromadzonych w kontenerach; d) co najmniej 1 samochód ciężarowy przystosowany do bezpiecznego załadunku i transportu odpadów wielkogabarytowych; e) bazę magazynowo-transportową spełniającą wymagania wynikające z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Wskazane jest, aby pojazdy użytkowane przez Wykonawcę spełniały europejskie standardy emisji spalin EURO 6 lub były napędzane CNG, energią elektryczną lub wodorem. Jest to dodatkowe, poza cenowe kryterium oceny ofert. 5) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p. w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1, art. 109 ust. 1 pkt. 4 p.z.p., art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014,
Internal identifier: ZPI.271.64.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
Additional classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment, 90510000 Refuse disposal and treatment, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH POWSTAJĄCYCH NA NIERUCHOMOŚCIACH, NA KTÓRYCH ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY ORAZ NIERUCHOMOŚCIACH, NA KTÓRYCH ZNAJDUJE SIĘ DOMEK LETNISKOWY I INNYCH NIERUCHOMOŚCIACH WYKORZYSTYWANYCH NA CELE REKREACYJNO – WYPOCZYNKOWE, POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY ZELÓW
Description: 1. Ogólny opis zamówienia: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomościach, na których znajduje się domek letniskowy i innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych na terenie gminy Zelów, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 1.2. Okres objęty zamówieniem: 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r. 1.3. Zamówienie obejmuje: 1) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, 2) wyposażenie wszystkich właścicieli ww. nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne, 3) odbiór i zagospodarowanie przeterminowanych leków oraz wyposażenie wskazanych obiektów w pojemniki na leki, 4) odbiór i zagospodarowanie zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych oraz wyposażenie wskazanych obiektów w pojemniki na baterie i akumulatory małogabarytowe, 5) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zgromadzonych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Maurycowie 1a oraz wyposażenie Punktu w odpowiednie pojemniki, 6) objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych. 2. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z treścią Projektu umowy, opisem i warunkami realizacji usług zawartymi w Formularzu Ofertowym (Załącznik Nr 2), Opisie Przedmiotu Zamówienia (Załącznik Nr 1). Dokumenty te stanowią integralną część umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji przetargowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ.
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services, 90510000 Refuse disposal and treatment, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu zakresu zamówienia o dodatkową masę odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych, nie większą niż 4 736,152 Mg, tj. do 30% maksymalnej masy zamówienia podstawowego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku, gdy: a) rzeczywista masa odpadów wskazuje, że maksymalny zakres zamówienia podstawowego zostanie wyczerpany przed upływem okresu obowiązywania Umowy; b) zachodzi konieczność zapewnienia ciągłości odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych; c) nastąpi wzrost strumienia odpadów albo zmiana okoliczności faktycznych lub prawnych wpływająca na ilość odpadów objętych przedmiotem Umowy. Prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji albo skorzystać z niego częściowo. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu roszczenia o uruchomienie prawa opcji ani o wykorzystanie go w pełnym zakresie. Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednokrotnie albo wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej masy określonej w ust. 1. Każdorazowe skorzystanie z prawa opcji wymaga wskazania liczby dodatkowych Mg odpadów objętych uruchamianą częścią opcji.