740813-2026 - Competition
Bulgaria – Installation of road lighting equipment – “Модернизация и внедряване на интелигентно решение за управление на системата за външно изкуствено осветление (СВИО) на територията на с. Герман, с. Казичене, с. Кривина, с. Кокаляне, с. Железница, Район Панчарево на Столична община, чрез договор с гарантиран резултат”
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: “Модернизация и внедряване на интелигентно решение за управление на системата за външно изкуствено осветление (СВИО) на територията на с. Герман, с. Казичене, с. Кривина, с. Кокаляне, с. Железница, Район Панчарево на Столична община, чрез договор с гарантиран резултат”
Description: Предметът на обществената поръчка договор с гарантиран резултат (ДГР) предвижда: Проектиране и внедряване на енергоспестяващи мерки, модернизация и ремонт на уличното осветление на територията на С. Герман, с. Казичeне, с. Кривина, с. Кокаляне, с. Железница Район Панчарево на Столична община и осъществяване на авторски надзор; Внедряване на интегрирана интелигентна система за автоматизация, контрол, управление и мониторинг на потреблението на електрическа енергия от външното осветление на с. Герман, с. Казичене, с. Кривина, с. Кокаляне, с. Железница Район Панчарево на Столична община. Управление и поддръжка на изградената система за външно изкуствено осветление, мониторинг на постигнатия резултат и енергиен мениджмънт на СВИО. Допълнително възлагане на дейности по поддръжка, и ремонт и на други допълнителни дейности по мрежите и съоръженията за външно изкуствено осветление, извън обхвата на извършената от Изпълнителя инвестиция за въвеждане на енергоспестяващите мерки - опция. При изпълнение на строително-монтажните работи е задължително да се използват материали, отговарящи на БДС и да се спазва пълният технологичен ред при извършване на отделните видове работи, съгласно Техническата спецификация. Задължително се спазва Наредба № 2 за минимални изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на СМР. При влагане на нестандартни материали в обекта те трябва да бъдат изпитани в лицензирани лаборатории и да притежават сертификат за приложимост от съответния държавен контролиращ орган. Изпълнителят носи отговорност, ако вложените материали или оборудване не са с нужното качество и/или влошат качеството на извършените дейности на обекта като цяло. Изпълнителят се задължава да коригира, респ. замени изцяло за своя сметка некачествено извършените работи и некачествените материали в рамките на предложените гаранционни срокове. Обхватът и видът на мерките е съгласно потребностите и изискванията на Възложителя, отразени в Техническата спецификация и Проекта на договор. В рамките на настоящата обществена поръчка се предвижда Опция за допълнително възлагане на избрания за Изпълнител Участник на дейности по поддръжка и ремонт на мрежите и съоръженията за улично осветление в с. Герман, с. Казичене, с. Кривина, с. Кокаляне, с. Железница, Район Панчарево на Столична община извън обхвата на извършената от Изпълнителя инвестиция за въвеждане на енергоспестяващите мерки. Редът и условията за възлагане на предвидената опция са посочени в договора. Поръчката се обявява при условията на чл. 114 от ЗОП.
Internal identifier: 613389
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45316110 Installation of road lighting equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Прогнозна стойност на обществената поръчка е (шестстотин двадесет и пет хиляди осемстотин и четиринадесет евро и шестдесет и два евроцента) евро без ДДС, в това число: за изпълнение на предмета на договора на стойност 452923,11евро (четиристотин петдесет и две хиляди деветстотин двадесет и три евро и единадесет евроцента) евро без ДДС и стойността на предвидените опции за допълнително възлагане на дейности в срока на договора – до 172891,51 евро (сто седемдесет и две хиляди осемстотин деветдесет и един евро и петдесет и един евроцента) евро без ДДС. Предвижда се в срок от 2 години от датата на сключване на договвора възможност за допълнително възлагане на дейности по Поддръжка, ремонт и профилактика на улично осветление на Район „Панчарево“ Столична община извън обхвата на извършената инвестиция. Възлагането на допълнителни дейности може да се извършва на всеки етап от изпълнението на договора без ограничение до изчерпване на предвидената максимална стойност на опциите. Възлагането може да се осъществява и за неопределена, но определяема работа по поддръжка за определен срок – месец/и, с допълнително плащане за вложените материали, като в този случай срокът за реакция следва да е не по-дълъг от 24 часа за отстраняване на дефекти, неизискващи строително монтажни дейности с изключение смяна на осветител или да включва извършването на конкретни дейности по ремонт или профилактика на определени съоръжения и/или инсталации. В този случай преди всяко възлагане се договарят цените на основните материали и дейности. За допълнително възложените дейности не се сключва нов договор или анекс, като гаранционните срокове и отговорности са съгласно изискванията на Възложителя и оферирани от Изпълнителя, но не по-кратки от предлаганите от производителите на съответните елементи или нормативно въведените ако има такива. Плащането по извършените допълнителни дейности се извършва в 30 дневен срок след подписан двустранен приемо-предавателен протокол и надлежно издадена фактура от Изпълнителя. Всеки протокол отразява точното и своевременно изпълнение на възложената работа.