741628-2026 - Competition
Romania – Cleaning compounds – Acord-cadru de achizitie publică de materiale pentru curățenie divizat pe 26 loturi
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru de achizitie publică de materiale pentru curățenie divizat pe 26 loturi
Description: Acord-cadru de achizitie publică de materiale pentru curățenie divizat pe 26 loturi, pentru 24 luni, conform caiet de sarcini si anexa la caietul de sarcini-specificatii tehnice. Nota: Conform prevederilor O.U.G. 107/ 2017 Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
Previous notice: 392609-2026
Internal identifier: 4243983/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39831240 Cleaning compounds
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: detergent vase /flc*975 ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 2,760-5,520 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 14,628.00 -29,256.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 230-1380 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 7314 lei.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: odorizant echivalent dermo-tropic DUST/flc*1000ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 6,000-12,000 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 354,000.00-708,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 500-3000 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 177000 lei.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: sapun lichid/flc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 6,000-12,000 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 48,000.00-96,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 500-3000 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 24000 lei.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Solutie pentru curatat aragaze, plite - echivalent greasestrip / solutie - flc*1l sau flc*5l
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,440-2,880 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 14,400.00-28,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 120-720 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 7200 lei.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: solutie pentru curatat pardoseli echivalent FORBO EUROCOL/l litru
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 14,400-28,800 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 115,200.00-230,400.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1200-7200 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 57600 lei.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: saci menaj negri 550*500mm, 35 litri /rola-negri * 50buc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 12,000-24,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 50,400.00-100,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1000-6000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 25200 lei.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: saci galbeni mari 700/1000mm, 120 litri/buc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 180,000- 360,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 167,400.00-334,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 15000-90000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 83700 lei.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: saci galbeni mici 600/800mm, 60 litri/buc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 144,000-288,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 100,800.00-201,600.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 12000-72000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 50400 lei.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: saci galbeni pericol biologic 500*600mm, 35 litri /buc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 120,000 -240,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 57,600.00-115,200.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10000-60000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 28800 lei.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Rolă prosop hârtie mare – 240 buc/rolă
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 12,000-24,000 role. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 96,000.00-192,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1000-6000 role. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 48000 lei.
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: hartie igienica, 2 straturi , normala
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 36,000-72,000 role. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 32,400.00-64,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 3000-18000 role. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 16200 lei.
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Cremă Cif – 500 ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600-7,200 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 28,800.00 -57,600.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 300-1800 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 14400 lei.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Detartrant litru
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,000-6,000 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 15,900.00 -31,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 250-1500 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 7950 lei.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Detergent geamuri – flacoane a 1.000 ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,000-6,000 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 21,600.00 -43,200.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 250-1500 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 10800 lei.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Detergent ENZIMATIC, ALCALIN SI TENSIOACTIV
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 960-1,920 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 54,720.00-109,440.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 80-480 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 27360 lei.
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: lavete ( culori - albastre, rosii , galbene, verzi )
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 60,000-120,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 240,000.00-480,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5000-30000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 120000 lei.
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: mop ( culori - albastre si rosii )
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 30,000-60,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 780,000.00 -1,560,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 2500-15000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 390000 lei.
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: suport mop/buc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,200-2,400 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 96,000.00-192,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100-600 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 48000 lei.
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: maner mop/buc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,200-2,400 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 55,200.00-110,400.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100-600 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 27600 lei.
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: aleza absorbante, uu pacienti Aleze protectie protectii de pentru pat / buc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 14,400-28,800 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 15,840.00-31,680.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1200-7200 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 7920 lei.
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: covorase antimicrobiene /set*30 folii
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 600- 1,200 set*30 folii. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 25,200.00-50,400.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 50-300 set*30 folii. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 12600 lei.
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: solutie echivalent OVEN RINSE/kg
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: solutie echivalent OVEN CLEANER/kg
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: dezinfectant pentru procesare automata endoscoape flexibile/l
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 300- 600 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot=45,000.00 -90,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 25-150 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 22500 lei.
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: detergent enzimatic pentru procesare automata endoscoape flexibile/l
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 120- 240 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 9,840.00-19,680.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10-60 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4920 lei.
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: detergent enzimatic pentru endoscoape flexibile-prespalare/l
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 60-120 litri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 4,500.00-9,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5-30 litri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 2250 lei.
Internal identifier: 26