741629-2026 - Competition
Bulgaria – Various pipe fittings – Доставка на месингови и поцинковани фитинги, компенсатори, универсални фитинги
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка на месингови и поцинковани фитинги, компенсатори, универсални фитинги
Description: 1. Възложителят изпраща писмено по електронна поща, поръчка за доставка към Доставчика. В поръчката са указани необходимото количество, цена, място на доставка и друга необходима информация за извършване на доставката. 2. Доставчикът следва в деня, предхождащ деня на доставката на стоките, да се свърже с лицето за контакти, указано в поръчката и да уточни деня и часа на доставката, както и превозното средство. 3. Доставчикът доставя стоки, отговарящи на всички изисквания и условия, заложени в настоящия договор и на изискванията на действащото българско законодателство, в рамките на срока за доставка. 4. Срокът за доставка на Стоките от Ценовите таблици е до 5 (пет) работни дни от датата на поръчката от страна на Възложителя. 5. Доставчикът се задължава при извършване на всяка доставка да представя на Възложителя документите, съгласно действащата Наредба № РД-02-20-1 от 5 февруари 2015 г. за условията и реда за влагане на строителни продукти в строежите на Република България, както и инструкции за употреба на български език. Също така, при извършване на всяка доставка Доставчикът е длъжен да представя и всички останали приложими документи, изискуеми в съответствие с действащото в Република България законодателство. Без предоставяне на тези документи, Възложителят има право да откаже приемане на стоките или да забави или да откаже плащане на Доставчика до получаване на посочените по-горе документи. 6. Възложителят приема от Доставчика доставените Стоки, отговарящи на изискванията на Договора, като страните подписват без възражения приемо-предавателен протокол. 7. В случай че при доставката на Стоките се установят несъответствия на доставените стоки с изискванията на договора, Възложителят подписва Констативен протокол, без да приема стоката. 8. Датата, на която Доставчикът замени неприетите по предходния член стоки с такива, отговарящи на изискванията на договора, ще се счита за дата на доставка на поръчаните Стоки. В случай че тази дата е след срока за доставка на поръчаните стоки (считано от датата на поръчката), Доставчикът дължи неустойка за забава по чл.1.2 от Раздел В: Специфични условия. 9. При установени след доставката несъответствия в доставени стоки, Доставчикът се задължава да ги замени с такива, отговарящи на изискванията на договора, в срок до 5 (пет) работни дни от писменото уведомяване от страна на Възложителя. При неспазване на срока за замяна на такива стоки, в зависимост от забавянето, Възложителят прилага клаузите, заложени в Раздел В: Специфични условия.
Internal identifier: 613953
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44167000 Various pipe fittings
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: - Когато към момента на изтичане на срока на настоящия договор, възложителят не разполага с нов действащ договор за възлагане на доставките, предмет на настоящия договор, същият се удължава за срок до сключване на нов договор, но с не повече от 6 месеца, със стойност до 34 750,00 (тридесет и четири хиляди седемстотин и петдесет) евро без ДДС. - В случай на изчерпване на стойността на договора, преди изтичане на срока му и при наличие за Възложителя на текущи нужди от стоки, предмет на договора, при взаимно съгласие на страните, Възложителят има право да възлага, при условията на договора и за посочения срок на договора, необходимите му доставки на стойност до 27 800,00 (двадесет и седем хиляди и осемстотин) евро без ДДС.