741969-2026 - Competition
Poland – Refuse transport services – Zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych selektywnie, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych (...)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych selektywnie, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych (...)
Description: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, poprzez przetransportowanie ich z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub stacji przeładunkowej w Rozwarzynie 40 do miejsca zagospodarowania i ich zagospodarowanie. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub stacji przeładunkowej w Rozwarzynie 40 (gmina Nakło nad Notecią), transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. PSZOK w Rozwarzynie jest prowadzony przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią. Przekazującym odpady pochodzące z terenu Gminy Nakło nad Notecią będzie odbierający odpady komunalne na podstawie odrębnej umowy świadczący usługi odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90512000 Refuse transport services
Additional classification (cpv): 90533000 Waste-tip management services, 90500000 Refuse and waste related services, 90510000 Refuse disposal and treatment, 90514000 Refuse recycling services, 90520000 Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych selektywnie, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, poprzez przetransportowanie ich z PSZOK w Rozwarzynie do miejsca zagospodarowania i ich zagospodarowanie.
Description: Część 1 – zagospodarowanie zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, kod odpadu 17 01 07, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2027 r. – 1100 Mg, prognozowana opcja – do 200 Mg Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w SWZ.
Internal identifier: Część 1
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services, 90533000 Waste-tip management services, 90510000 Refuse disposal and treatment, 90514000 Refuse recycling services, 90520000 Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services
Options:
Description of the options: 1) Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia o maksymalną ilość wskazaną w opisie przedmiotu zamówienia oraz opcji polegającej na przedłużeniu obowiązywania umowy o maksymalny dodatkowy termin: dla części 1,2,3,4,5 i 7 do 2 miesięcy; dla części 6 do 184 dni, w przypadku, gdy po 30 czerwca 2027r. nie rozpocznie się przekazywanie odpadów ulegających biodegradacji do Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o. o. zgodnie z porozumieniem zawartym między Gminą Nakło nad Notecią a Miastem Bydgoszcz. 3) Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego. 4) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej i ilości wskazanej w prawie opcji. 5) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okoliczności wyczerpania masy odpadów do zagospodarowania objętych umową lub braku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na rok 2028. 6) W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 7 dni o zamiarze skorzystania z prawa opcji. 7) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. 8) W zakresie realizacji zamówienia objętego prawem opcji zapisy niniejszej Umowy stosuje się odpowiednio.
Lot: LOT-0002
Description: Część 2 – zagospodarowanie leków innych niż wymienione w 20 01 31, kod odpadu 20 01 32, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2027 r. – 2 Mg, prognozowana opcja – do 2 Mg Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w SWZ.
Internal identifier: Część 2
Lot: LOT-0003
Description: Część 3 – zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, kod odpadu 20 03 07, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2027 r. – 500 Mg, prognozowana opcja – do 400 Mg Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w SWZ.
Internal identifier: Część 3
Lot: LOT-0004
Description: Część 4 – zagospodarowanie zużytych opon, kod odpadu 16 01 03, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2027 r. – 50 Mg, prognozowana opcja – do 20 Mg Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w SWZ.
Internal identifier: Część 4
Lot: LOT-0005
Description: Część 5 – zagospodarowanie opakowań z papieru i tektury, kod odpadu 15 01 01, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2027 r. – 250 Mg, prognozowana opcja – do 200 Mg Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w SWZ.
Internal identifier: Część5
Lot: LOT-0006
Description: Część 6 – zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji, kod odpadu 20 02 01, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2027 r. – 1000 Mg, prognozowana opcja – do 1000 Mg Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w SWZ.
Internal identifier: Część 6
Lot: LOT-0007
Description: Część 7 – zagospodarowanie tekstyliów i odzieży, kod odpadu 20 01 11, 20 01 10, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2027 r. – 200 Mg, prognozowana opcja – do 100 Mg Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w SWZ.
Internal identifier: Część 7
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services, 90533000 Waste-tip management services, 90520000 Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services, 90510000 Refuse disposal and treatment, 90514000 Refuse recycling services