742588-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – Wybór banku udzielającego długoterminowego kredytu w wysokości 12 970 000 zł (dwanaście milionów dziewięćset siedemdziesiąt tysięcy złotych) w 2026 roku
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wybór banku udzielającego długoterminowego kredytu w wysokości 12 970 000 zł (dwanaście milionów dziewięćset siedemdziesiąt tysięcy złotych) w 2026 roku
Description: 1) Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w rozumieniu art. 69 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe w kwocie 12 970 000 zł (dwanaście milionów dziewięćset siedemdziesiąt tysięcy zł) zaciąganego z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek. 2) Kredyt będzie udzielony i rozliczany w złotych polskich. 3) Zamawiający zastrzega sobie możliwość rezygnacji z dowolnej części lub całości kwoty kredytu. 4) Nominalny okres spłaty kredytu wynosi 14 lat (2027-2040). Spłata będzie następowała w terminach i kwotach określonych w druku Nr 1 załączonym do niniejszej SWZ. W przypadku rezygnacji przez zamawiającego z dowolnej części kwoty kredytu harmonogram spłaty ulegnie zmianie. Nowe transze spłat oraz terminy zostaną uzgodnione pomiędzy stronami po dokonaniu wypłaty ostatniej transzy kredytu. 5) Zamawiający zastrzega sobie możliwość, w trakcie obowiązywania umowy, dokonania zmian w harmonogramie spłaty kredytu ustalonego w druku Nr 1. Wszystkie ewentualne zmiany będą dokonywane po uprzednim uzgodnieniu nowego harmonogramu spłaty kredytu pomiędzy stronami umowy. Przesłanką do zmiany harmonogramu spłaty kredytu będą uwarunkowania wynikające z obowiązku zachowania przez zamawiającego wymogów zawartych w art. 243 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych. 6) Zamawiający zastrzega sobie (bez uprzedniej dyspozycji) możliwość wcześniejszej spłaty (w dowolnym terminie) całości lub części kredytu wraz z należnymi odsetkami naliczonymi do dnia dokonania wcześniejszej spłaty bez żadnych dodatkowych kosztów (prowizji, opłat itp.). 7) Oprocentowanie kredytu oparte będzie na wskaźniku referencyjnym WIBOR 1M oraz stałej marży banku. 8) Wykonawca przez cały okres kredytowania nie będzie pobierał żadnych dodatkowych prowizji lub opłat. Marża banku będzie stała przez cały okres obowiązywania umowy. 9) Wykonawca nie będzie pobierać opłat i prowizji bankowej od niewykorzystanej części kredytu. 10) Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobrania przez bank prowizji/opłaty za udzielenie kredytu (lub jakiejkolwiek innej prowizji/opłaty pobieranej przez bank w związku z zawieraną umową kredytową i/lub uruchomieniem kredytu). Oferta, w której przewidziana zostanie prowizja/opłata zostanie odrzucona. 11) Wykorzystanie kredytu będzie następowało na podstawie dyspozycji zamawiającego. 12) W związku z przeznaczeniem kredytu na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek, na żądanie wykonawcy zamówienia, zamawiający przedstawi stosowne umowy. Niniejszy kredyt będzie mógł być rozliczony rozchodami wykonanymi w 2026 r. przed zawarciem umowy na niniejszy kredyt. 13) Wypłata transzy kredytu nastąpi w ciągu 1 dnia roboczego od dnia przedłożenia dyspozycji przez zamawiającego na rachunek podstawowy Gminy Miasto Biłgoraj Nr 09 1020 5385 0000 9502 0004 2275. 14) Kredyt zostanie wykorzystany do dnia 31 grudnia 2026 r. 15) Spłata odsetek będzie następowała w następujący sposób:  wykonawca będzie naliczał odsetki i każdorazowo informował zamawiającego na piśmie lub na podany odrębnie adres poczty elektronicznej w okresach miesięcznych począwszy od pierwszego dnia rozdysponowania jakiejkolwiek kwoty kredytu,  odsetki będą płatne 20-go dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Pierwszy termin spłaty odsetek będzie przypadał 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykorzystano jakąkolwiek kwotę kredytu.  odsetki nie mogą podlegać kapitalizacji. 16) Prawne zabezpieczenie kredytu będzie stanowił weksel własny in blanco wystawiony przez zamawiającego wraz z deklaracja wekslową.
Internal identifier: FN.271.1.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Main classification (cpv): 66113100 Micro-credit granting services