See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiectare și execuție lucrări „Modernizare drum județean DJ 642, Stoenești (intersecție DN6) - Giuvărăști (limita județul Teleorman)”
Description: A. Proiectare: - Elaborare proiect pentru autorizarea executarii lucrarilor - Elaborare proiect tehnic - Asistenta tehnica B. Executie lucrari: - Constructii si instalatii– lucrari sistem rutier conform solutiei recomandate in DALI; - Organizare de santier; Se propune modernizarea drumului judetean DJ 642, prin realizarea unui sistem rutier realizat din urmatoarele straturi: km13+533 - km 59+652, L = 46,119 km, Stoenesti (DN6) - Giuvarasti (lim. Jud. Teleorman); - 4 cm strat de uzura din beton asfaltic BA16 - 6 cm strat de legatura din beton asfaltic deschis BAD20 - preluare denivelari din beton asfaltic deschis BAD20 - frezare/plombari/reparatii degradari Ia mixtura rutiera existenta Pe sectoarele cu tasari locale, burdusiri, cedari de margine, se va reface integral structura rutiera existenta avand urmatoarele straturi: - 4 cm strat de uzura din beton asfaltic BA16 - 6 cm strat de legatura din beton asfaltic deschis BAD20 - element pentru lmpiedicarea transmiterii fisurilor (geocompozit) L=1,0 m - 20 cm strat de agregate naturale stabilizate cu lianti hidraulici - 30 cm strat de fundatie de balast Operatorii economici vor putea solicita clarificari/informatii suplimentare privind documentatia de atribuire pana la termenul de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor astfel incat raspunsul autoritatii contractante sa fie transmis cu cel putin 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4394706/2020/1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Se propune modernizarea drumului județean DJ 642, prin realizarea unui sistem rutier realizat din următoarele straturi: Km 13+533 - km 59+652, L = 46,119 km, Stoenești(DN6) - Giuvărăști (lim.Jud. Teleorman); Valoarea estimata totala a achiziției este de 61.563.154 lei fără TVA defalcată după cum urmează: A. Valoare proiectare : 1.704.033 lei fără TVA, din care - servicii proiectare: 1.301.635 lei fără TVA - asistenta tehnica din partea proiectantului 402.398 lei fără TVA B. Valoare execuție lucrări: 59.859.121 lei fără TVA, defalcata după cum urmează: - construcții si instalații: 59.485.464 lei fără TVA - organizare de șantier: 373.657 lei fără TVA
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71322500 Engineering-design services for traffic installations