743740-2026 - Competition
Croatia – Construction work – Izgradnja tržnice i polivalentnog centra
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Izgradnja tržnice i polivalentnog centra
Description: Projekt se gradi u četiri faze: (1) izgradnja nove zgrade Gradske tržnice uz Ulicu Đure Estera, sa zelenom tržnicom, prodajnim, ugostiteljskim, servisnim i upravnim sadržajima; (2) rušenje stare tržnice i formiranje središnjeg javnog trga s intermodalnim terminalom (BusKo, BicKo) i ekološkim parkiralištem s punionicama za električna vozila; (3) izgradnja Polivalentnog centra (Po+P+2) s Knjižnicom „Fran Galović", višenamjenskom dvoranom i prostorima za civilno društvo i edukaciju; te (4) izgradnja nerazvrstane prometnice s parkiralištima i pripadajućom komunalnom infrastrukturom. Sva rješenja temelje se na važećoj prostorno-planskoj dokumentaciji te propisima o gradnji, zaštiti od požara, energetskoj učinkovitosti i pristupačnosti, uz primjenu održivih materijala i energetski učinkovitih sustava.
Internal identifier: 41/26 JNVV
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Otvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Description: Predmet nabave je Izgradnja kompleksa tržnice i polivalentnog centra koji se sastoji od definiranih faza izvedbe zahvata (4 faze): 1. Faza – gradnja objekta Tržnice i dijela parkirališta s istočne strane tržnice 2. Faza – rušenje postojećih objekata Tržnice, gradnja javnog trga, prometno parkirališnih površina i intermodalnog terminala 3. Faza – gradnja objekta Polivalentnog centra 4. Faza – gradnja nerazvrstane prometnice s parkirališnim površinama U sklopu 2. Faze predviđa se i gradnja zajedničkih instalacija za potrebe zgrada Tržnice i polivalentnog centra.
Additional classification (cpv): 45213140 Market construction work, 45212300 Construction work for art and cultural buildings, 45233120 Road construction works, 45223300 Parking lot construction work