2. Procedure
Procedure
Title: Ilmanvaihtolaitteiden suodattimet
Description: Hankinnan kohteena ovat ilmanvaihtolaitteiden suodattimet Tampereen seutukunnan alueella sijaitseviin kohteisiin. Tilaaja hankkii tällä sopimuksella tarjouspyynnön hintaliitteen mukaisia suodattimia. Hankinnan kilpailuttamisessa käytetään sähköistä huutokauppaa, jonka kulku ja ohjeet on määritelty tarjouspyynnössä. Sopimuskumppaniksi valitaan kaksi toimittajaa. Sopimuskausi alkaa 1.1.2027 ja kestää yhden vuoden. Sopimusta on mahdollista jatkaa vuoden pituisella optiokaudella. Hankinnan asianumero: PJ-2026-624397
Previous notice: 702537-2026
Internal identifier: 634287
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Hankinta kilpailutetaan nopeutetulla menettelyllä sillä aiempi hankinta 624397 / Ilmanvaihtolaitteiden suodattimet jouduttiin keskeyttämään tarjouspyynnössä ilmenneiden epäselvyyksien ja korjaustarpeiden vuoksi.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42514310 Air filters
5. Lot
Lot: LOT-0000