744247-2026 - Competition
Poland – Forestry services – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Chrzanów w roku 2027
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Chrzanów w roku 2027
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Chrzanów w roku 2027. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services, 75251120 Forest-firefighting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1P – usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Kroczymiech
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Kroczymiech w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 1P
Options:
Description of the options: W stosunku do Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2P – usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Chełmek
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Chełmek w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 2P
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3P – usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Mętków
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Mętków w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 3P
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet 4P – usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Bobrek
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Bobrek w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 4P
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet 5P – usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Płotki
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Płotki w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 5P
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet 6P – usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Dulowa
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Dulowa w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 6P
Lot: LOT-0007
Title: Pakiet 7P - usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Piła Kościelecka
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Piła Kościelecka w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 7P
Lot: LOT-0008
Title: Pakiet 8P - usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Sławków
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Sławków w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 8P
Lot: LOT-0009
Title: Pakiet 9P - usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Bukowno
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Bukowno w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 9P
Lot: LOT-0010
Title: Pakiet 10P - usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Ciężkowice
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Ciężkowice w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 10P
Lot: LOT-0011
Title: Pakiet 11P - usługi leśne (pozyskanie i zrywka drewna, rozdrabnianie i przygotowanie gleby) w leśnictwie Szczakowa
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Szczakowa w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 11P
Lot: LOT-0012
Title: Pakiet 1S – usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Kroczymiech
Internal identifier: Pakiet 1S
Lot: LOT-0013
Title: Pakiet 2S – usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Chełmek
Internal identifier: Pakiet 2S
Lot: LOT-0014
Title: Pakiet 3S – usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Mętków
Internal identifier: Pakiet 3S
Lot: LOT-0015
Title: Pakiet 4S – usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Bobrek
Internal identifier: Pakiet 4S
Lot: LOT-0016
Title: Pakiet 5S –usługi leśne(odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Płotki
Internal identifier: Pakiet 5S
Lot: LOT-0017
Title: Pakiet 6S –usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu, gospodarka łowiecka) w leśnictwie Dulowa i OHZ Dulowa
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictwa Dulowa i OHZ Dulowa w w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 6S
Lot: LOT-0018
Title: Pakiet 7S - usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Piła Kościelecka
Internal identifier: Pakiet 7S
Lot: LOT-0019
Title: Pakiet 8S - usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Sławków
Internal identifier: Pakiet 8S
Lot: LOT-0020
Title: Pakiet 9S - usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Bukowno
Internal identifier: Pakiet 9S
Lot: LOT-0021
Title: Pakiet 10S - usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Ciężkowice
Internal identifier: Pakiet 10S
Lot: LOT-0022
Title: Pakiet 11S - usługi leśne (odnowienia, grodzenia, pielęgnacja upraw i młodników, zagospodarowanie i ochrona lasu) w leśnictwie Szczakowa
Internal identifier: Pakiet 11S
Lot: LOT-0023
Title: Pakiet PAD - obsługa Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego Nadleśnictwa, obsługa punktu meteorologicznego, obsługa trzech dostrzegalni przeciwpożarowych
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie Nadleśnictwa Chrzanów w roku 2027
Internal identifier: Pakiet PAD