See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare componente pentru imbunatatirea intensitatii fasciculului de electroni pentru LINAC-ul ELI-NP existent și servicii de proiectare ale acestora
Description: Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziția unor componente pentru imbunatatirea intensitatii fasciculului de electroni pentru LINAC-ul ELI-NP existent impreuna cu serviciile de proiectare ale acestora, conform Caietului de sarcini, asigurând astfel realizarea obiectivelor de intensitate a fasciculului gamma al proiectului. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Internal identifier: 28/ELI/AP/P/11.07.2025, pozitie PAP 1008P
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31710000 Electronic equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Pentru a obține fasciculul gamma conform cerintelor tehnice din Cartea Alba ELI-NP, este necesară modernizarea LINAC-ului existent in vederea cresterii intensitatii sursei gama. Procesul de modernizare a acceleratorului liniar implica design-ul, constructia si livrarea unei noi surse de electroni si reproiectarea, productia si livrarea unui sistem modernizat RF de putere.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31643000 Particle accelerators, 71632000 Technical testing services, 79930000 Specialty design services