744523-2026 - Competition
Finland – Construction work – Rakennusurakointitöiden puitehankinta vuosille 2027-2029
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Rakennusurakointitöiden puitehankinta vuosille 2027-2029
Description: Naantalin kaupungin yksiköt (Tilaaja) pyytää tarjouksia rakennusurakointitöiden toteuttamisesta sopimuskaudelle. Hankinnan kohteena olevat työt toteutetaan joko erikseen minikilpailutettavina toimeksiantoina tai suoraan hankittavina töinä sopimusehtojen mukaisesti. Rakennusurakoita kilpailutetaan lisäksi kohdekohtaisilla urakkakilpailulla. Sopimuskauden arvioitu alkamisajankohta on 1.1.2027. Lisäksi Tilaaja varaa mahdollisuuden kahteen optiovuoteen (1+1). Optiolla tarkoitetaan mahdollisuutta sopimuksen jatkamiseen alkuperäisin ehdoin. Tilaaja päättää optioiden käytöstä erikseen. Hankinta tullaan toteuttamaan puitejärjestelynä. Tilattavien töiden sisältö ja määrä eivät ole ennalta tiedossa eikä Tilaaja sitoudu mihinkään hankintamääriin sopimuskauden aikana. Pienurakat voivat sisältää rakennus-, maalaus-, matto-, tasoite-, vedeneristys- sekä laatoitus- ja teräsrakennetöitä. Urakat toteutetaan noudattaen rakennusalan yleisiä sopimusehtoja YSE 1998.
Internal identifier: 661/02.08.00/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45310000 Electrical installation work
5. Lot
Lot: LOT-0000