744537-2026 - Competition
Poland – Refuse transport services – Odbieranie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Miasta Gdańska oraz ich transport do Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o. w Gdańsku – Sektory I-V.
Contract or concession notice – standard regime
Services - Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Odbieranie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Miasta Gdańska oraz ich transport do Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o. w Gdańsku – Sektory I-V.
Description: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Miasta Gdańska oraz ich transport do instalacji komunalnej wpisanej na listę instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych prowadzonej przez Marszałka Województwa Pomorskiego, zlokalizowanej w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku, przy ul. Jabłoniowej 55 (dalej „IKZU Szadółki”), w podziale na 5 sektorów (części zamówienia). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdziale 2 SWZ i w załączniku nr 1 do wzoru umowy zawartego w Rozdziale 17 SWZ.
Internal identifier: BZP.271.50.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zgodnie z art. 138 ust. 4 Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy o 5 dni (wynoszący 30 dni) w sytuacji, gdy składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp. Taki wymóg jest spełniony w niniejszym postępowaniu.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90512000 Refuse transport services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90500000 Refuse and waste related services, 34928480 Waste and rubbish containers and bins
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w granicach administr. Gminy Miasta Gdańska w Sektorze I i ich transport do ZUT Sp. z o.o. w Gdańsku
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Miasta Gdańska oraz ich transport do instalacji komunalnej wpisanej na listę instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych prowadzonej przez Marszałka Województwa Pomorskiego, zlokalizowanej w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku, przy ul. Jabłoniowej 55 (dalej „IKZU Szadółki”). 2. Sektor I (Część I zamówienia) obejmuje następujące lokalizacje: Wyspa Sobieszewska, Krakowiec- Górki Zachodnie, Rudniki, Olszynka, Orunia- Św. Wojciech- Lipce, Chełm, Orunia Górna- Gdańsk Południe, Wzgórze Mickiewicza. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdz. 2 SWZ i Załączniku nr 1 do wzoru umowy zawartego w Rozdz. 17 SWZ.
Internal identifier: BZP.271.50.2026 - część nr 1
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z następujących opcji: 1) zwiększenie w okresie obowiązywania Umowy ilości odpadów do odbioru (opcja ilościowa) lub 2) wydłużenie okresu obowiązywania Umowy, o którym mowa w § 2 Umowy, o okres nieprzekraczający kolejnych 12 miesięcy, licząc od dnia następującego bezpośrednio po dacie zakończenia obowiązywania Umowy (opcja terminowa), jednakże niepowodującego wzrostu wartości Umowy więcej niż o 40 % w stosunku do wartości brutto określonej § 11 ust. 1 Umowy. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości z § 11 ust. 1 Umowy na dzień zawarcia Umowy, niezależnie od zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania Umowy. 2. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy: 1) w przypadku opcji ilościowej (ust. 1 pkt. 1) – nie później niż w terminie 40 dni od zrealizowania odbioru odpadów o wartości stanowiącej 90 % aktualnej wartości Umowy określonej w § 11 ust. 2 lub 2) w przypadku opcji terminowej (ust. 1 pkt. 2) – nie później niż na 15 dni przed datą zakończenia obowiązywania Umowy wskazaną w § 2 ust. 1 Umowy; W oświadczeniu Zamawiający wskazuje odpowiednio wartość zamówienia opcjonalnego (dla opcji ilościowej) lub wskazuje czas, na jaki wydłuża okres realizacji zamówienia (dla opcji terminowej). 3. Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z opcji ilościowej wskazanej w ust. 1 pkt 1 także w wydłużonym okresie obowiązywania Umowy na skutek skorzystania z opcji terminowej wskazanej w ust. 1 pkt 2. 4. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się danego rodzaju zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 5. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechanie zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie niniejszej umowy, stanowiące sumę iloczynów aktualnie obowiązującej średniej ważonej stawek jednostkowych za odbiór i transport poszczególnych rodzajów odpadów oraz masy faktycznie przetransportowanych rodzajów odpadów, powiększone o należny podatek VAT w wysokości 8% do łącznej wartości określonej w § 11 ust. 2.
Lot: LOT-0003
Title: Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w granicach administr. Gminy Miasta Gdańska w Sektorze II i ich transport do ZUT Sp. z o.o. w Gdańsku
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Miasta Gdańska oraz ich transport do instalacji komunalnej wpisanej na listę instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych prowadzonej przez Marszałka Województwa Pomorskiego, zlokalizowanej w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku, przy ul. Jabłoniowej 55 (dalej „IKZU Szadółki”). 2. Sektor II (Część II zamówienia) obejmuje następujące lokalizacje: Stogi, Przeróbka, Nowy Port, Letnica, Młyniska, Śródmieście. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdz. 2 SWZ i Załączniku nr 1 do wzoru umowy zawartego w Rozdz. 17 SWZ.
Internal identifier: BZP.271.50.2026 - część nr 2
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09130000 Petroleum and distillates
Additional classification (cpv): 09132100 Unleaded petrol, 09134000 Gas oils, 09133000 Liquefied Petroleum Gas (LPG)
Lot: LOT-0004
Title: Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w granicach administr. Gminy Miasta Gdańska w Sektorze III i ich transport do ZUT Sp. z o.o. w Gdańsku
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Miasta Gdańska oraz ich transport do instalacji komunalnej wpisanej na listę instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych prowadzonej przez Marszałka Województwa Pomorskiego, zlokalizowanej w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku, przy ul. Jabłoniowej 55 (dalej „IKZU Szadółki”). 2. Sektor III (Część III zamówienia) obejmuje następujące lokalizacje: Brzeźno, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Aniołki, Strzyża. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdz. 2 SWZ i Załączniku nr 1 do wzoru umowy zawartego w Rozdz. 17 SWZ.
Internal identifier: BZP.271.50.2026 - część nr 3
Lot: LOT-0005
Title: Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w granicach administr. Gminy Miasta Gdańska w Sektorze IV i ich transport do ZUT Sp. z o.o. w Gdańsku
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Miasta Gdańska oraz ich transport do instalacji komunalnej wpisanej na listę instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych prowadzonej przez Marszałka Województwa Pomorskiego, zlokalizowanej w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku, przy ul. Jabłoniowej 55 (dalej „IKZU Szadółki”). 2. Sektor IV (Część IV zamówienia) obejmuje następujące lokalizacje: Przymorze Wielkie, Przymorze Małe, Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdz. 2 SWZ i Załączniku nr 1 do wzoru umowy zawartego w Rozdz. 17 SWZ.
Internal identifier: BZP.271.50.2026 - część nr 4
Lot: LOT-0006
Title: Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w granicach administr. Gminy Miasta Gdańska w Sektorze V i ich transport do ZUT Sp. z o.o. w Gdańsku
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Miasta Gdańska oraz ich transport do instalacji komunalnej wpisanej na listę instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych prowadzonej przez Marszałka Województwa Pomorskiego, zlokalizowanej w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku, przy ul. Jabłoniowej 55 (dalej „IKZU Szadółki”). 2. Sektor V (Część V zamówienia) obejmuje następujące lokalizacje: Żabianka- Wejhera- Jelitkowo- Tysiąclecia, Oliwa, Osowa, Matarnia, Kokoszki, Jasień. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdz. 2 SWZ i Załączniku nr 1 do wzoru umowy zawartego w Rozdz. 17 SWZ.
Internal identifier: BZP.271.50.2026 - część nr 5