744671-2026 - Competition
Poland – Laboratory reagents – Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do diagnostyki mikrobiologicznej i patomorfologicznej wraz dzierżawą urządzenia.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do diagnostyki mikrobiologicznej i patomorfologicznej wraz dzierżawą urządzenia.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do diagnostyki mikrobiologicznej i patomorfologicznej wraz dzierżawą urządzenia na okres 36, 24, miesięcy w podziale na 8 Części: CZĘŚĆ 1 Dostawa odczynników do automatycznego systemu wykrywania drobnoustrojów we krwi i płynach ustrojowych wraz z dzierżawą analizatorów i dostosowaniem pomieszczeń do posadowienia aparatury na okres 36 miesięcy CZĘŚĆ 2 Dostawa odczynników do automatycznego systemu wykrywania grzybów we krwi i płynach ustrojowych wraz z dzierżawą analizatora na okres 36 miesięcy CZĘŚĆ 3 Dostawa testów kasetowych do diagnostyki mononukleozy zakaźnej na okres 24 miesięcy CZĘŚĆ 4 Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych i eksploatacyjnych wraz z dzierżawą analizatora do bezpośredniej identyfikacji drobnoustrojów oraz wykrywania genów oporności drobnoustrojów metodą multiplex PCR w materiałach klinicznych na okres 24 m-cy CZĘŚĆ 5 Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych i eksploatacyjnych wraz z dzierżawą platformy do izolacji kwasów nukleinowych, amplifikacji i detekcji produktu metodą multiplex PCR bezpośrednio z materiału klinicznego na okres 36 m-cy. CZĘŚĆ 6 Szkiełka na okres 24 m-cy CZĘŚĆ 7 Taśmy kompatybilne z zaklejarkami automatycznymi Klinipath i IPI będącymi własnością UCK WUM na okres 24 m-cy CZĘŚĆ 8 Ostrza do mikrotomu na okres 24 m-cy
Internal identifier: DZPUCK.262.183.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: CZĘŚĆ 1
Description: CZĘŚĆ 1
Internal identifier: CZĘŚĆ 1
Options:
Description of the options: 22. PRAWO OPCJI: Zamawiający, działając w oparciu o przepis art. 441 ustawy, w ramach prawa opcji może zlecać Wykonawcy realizację dodatkowych dostaw, zgodną z przedmiotem zamówienia podstawowego, o którym mowa w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ Formularz asortymentowo – cenowy. 23. Zamawiający będzie wykonywał prawo opcji, o którym mowa w pkt. 22 poprzez złożenie w tym zakresie oświadczeń. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie, do momentu wykorzystania maksymalnej wartości, określonej w § 2 ust. 5 Załącznika nr 4 oraz 4.1 do SWZ - Projektowanych Postanowieniach Umowy. 24. Maksymalna wartość objęta prawem opcji, o których mowa w pkt 22, nie przekroczy 20 % Wynagrodzenia Wykonawcy wynikającego z zawartej umowy . 25. Wartość prawa opcji, wskazana każdorazowo w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji, ustalana będzie na podstawie cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy – Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz asortymentowo – cenowy. 26. Zlecenia, o których mowa w pkt 22, stanowią uprawnienie Zamawiającego, objęte prawem opcji. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte prawem opcji ilości maksymalne, o których mowa w pkt 24 powyżej. 29. Bez względu na to, w jakim zakresie zostanie Wykonawcy udzielone zamówienie w ramach prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie wyłącznie za zrealizowaną część zamówienia, w ramach udzielanego prawa opcji. 30. Dostawy w ramach prawa opcji będą realizowane na zasadach i w terminach, o których mowa w § 3 Załącznika nr 4 oraz. 4.1 do SWZ - Projektowanych Postanowieniach Umowy.
Lot: LOT-0002
Title: CZĘŚĆ 2
Description: CZĘŚĆ 2
Internal identifier: CZĘŚĆ 2
Description of the options: 22. PRAWO OPCJI: Zamawiający, działając w oparciu o przepis art. 441 ustawy, w ramach prawa opcji może zlecać Wykonawcy realizację dodatkowych dostaw, zgodną z przedmiotem zamówienia podstawowego, o którym mowa w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ Formularz asortymentowo – cenowy. 23. Zamawiający będzie wykonywał prawo opcji, o którym mowa w pkt. 22 poprzez złożenie w tym zakresie oświadczeń. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie, do momentu wykorzystania maksymalnej wartości, określonej w § 2 ust. 5 Załącznika nr 4 oraz 4.1 do SWZ - Projektowanych Postanowieniach Umowy. 24. Maksymalna wartość objęta prawem opcji, o których mowa w pkt 22, nie przekroczy 20 % Wynagrodzenia Wykonawcy wynikającego z zawartej umowy . 25. Wartość prawa opcji, wskazana każdorazowo w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji, ustalana będzie na podstawie cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy – Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz asortymentowo – cenowy. 26. Zlecenia, o których mowa w pkt 22, stanowią uprawnienie Zamawiającego, objęte prawem opcji. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte prawem opcji ilości maksymalne, o których mowa w pkt 24 powyżej. 29. Bez względu na to, w jakim zakresie zostanie Wykonawcy udzielone zamówienie w ramach prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie wyłącznie za zrealizowaną część zamówienia, w ramach udzielanego prawa opcji. 30. Dostawy w ramach prawa opcji będą realizowane na zasadach i w terminach, o których mowa w § 3 Załącznika nr 4 oraz. 4.1 do SWZ - Projektowanych Postanowieniach Umowy. 27. Dotyczy części 2: Zamówienie w ramach prawa opcji jeśli wystąpi taka potrzeba ze strony Zmawiającego obejmuje dzierżawę 1 sztuki analizatora o parametrach szczegółowo opisanych w Załączniku nr 2 do SWZ. 28. Uruchomienie prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może on skorzystać w całości. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie odszkodowawcze ani finansowe w przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji.
Lot: LOT-0003
Title: CZĘŚĆ 3
Description: CZĘŚĆ 3
Internal identifier: CZĘŚĆ 3
Lot: LOT-0004
Title: CZĘŚĆ 4
Description: CZĘŚĆ 4
Internal identifier: CZĘŚĆ 4
Lot: LOT-0005
Title: CZĘŚĆ 5
Description: CZĘŚĆ 5
Internal identifier: CZĘŚĆ 5
Lot: LOT-0006
Title: CZĘŚĆ 6
Description: CZĘŚĆ 6
Internal identifier: CZĘŚĆ 6
Lot: LOT-0007
Title: CZĘŚĆ 7
Description: CZĘŚĆ 7
Internal identifier: CZĘŚĆ 7
Lot: LOT-0008
Title: CZĘŚĆ 8
Description: CZĘŚĆ 8
Internal identifier: CZĘŚĆ 8