744690-2026 - Competition
Poland – Newspapers, journals, periodicals and magazines – Dostawa gazet i czasopism do NBP w 2027 r.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa gazet i czasopism do NBP w 2027 r.
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa gazet i czasopism (dzienników i tygodników krajowych i zagranicznych w wersji drukowanej i elektronicznej, czasopism, specjalistycznych krajowych i zagranicznych w wersji drukowanej i elektronicznej oraz dostęp elektroniczny do serwisów tematycznych i e-wydań Rzeczypospolitej i Parkietu) do Narodowego Banku Polskiego w 2027 r. Zamawiający podzielił zamówienie na sześć (6) części. Wykonawca może złożyć oferty częściowe, na następujące części zamówienia: Część I zamówienia - Dostawa dzienników i tygodników krajowych w wersji elektronicznej. Część II zamówienia - Dostawa dzienników i tygodników krajowych w wersji drukowanej. Część III zamówienia - Dostawa krajowych czasopism specjalistycznych w wersji drukowanej i elektronicznej Część IV zamówienia - Dostawa dzienników i tygodników zagranicznych w wersji drukowanej i elektronicznej. Część V zamówienia - Dostawa zagranicznych czasopism specjalistycznych w wersji drukowanej i elektronicznej. Część VI zamówienia - Dostęp elektroniczny do serwisów tematycznych i e-wydań Rzeczpospolitej i Parkietu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki nr 6a – 6f do SWZ. Wykonawca może złożyć oferty na jedną lub więcej części zamówienia.
Previous notice: 44140-2026
Internal identifier: SEZ/DKRZ-WPO2-BCJ-241-0360/DKO/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2026 r. poz. 793) (dalej „ustawa”), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zostało opublikowane wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy, o ile zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszonego na stronie internetowej Zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Mając powyższą regulację na względzie, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy, ponieważ na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, przekazał wstępne ogłoszenia informacyjne dotyczące przedmiotu zamówienia, tj. wstępne ogłoszenie informacyjne Nr Dz.U. S: 14/2026 44140-2026, które zostało przekazane do publikacji dnia 20.01.2026 r.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 22200000 Newspapers, journals, periodicals and magazines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część I zamówienia Dostawa dzienników i tygodników krajowych w wersji elektronicznej
Description: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie dostępu Zamawiającemu do dzienników i tygodników krajowych w wersji elektronicznej. Tytuły i ilości poszczególnych czasopism określone są w Uszczegółowieniu formularza ofertowego dla Części I zamówienia, który stanowi załącznik nr 4a do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki nr 6a do SWZ.
Lot: LOT-0002
Title: Część II zamówienia Dostawa dzienników i tygodników krajowych w wersji drukowanej
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Zamawiającemu dzienników i tygodników krajowych w wersji drukowanej. Tytuły i ilości poszczególnych czasopism określone są w Uszczegółowieniu formularza ofertowego dla Części II zamówienia, który stanowi załącznik nr 4b do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki nr 6b do SWZ.
Lot: LOT-0003
Title: Część III zamówienia Dostawa krajowych czasopism specjalistycznych w wersji drukowanej i elektronicznej
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Zamawiającemu krajowych czasopism specjalistycznych w wersji drukowanej i elektronicznej. Tytuły i ilości poszczególnych czasopism określone są w Uszczegółowieniu formularza ofertowego dla Części III zamówienia, który stanowi załącznik nr 4c do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki nr 6c do SWZ.
Lot: LOT-0004
Title: Część IV zamówienia Dostawa dzienników i tygodników zagranicznych w wersji drukowanej i elektronicznej
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Zamawiającemu dzienników i tygodników zagranicznych w wersji drukowanej i elektronicznej. Tytuły i ilości poszczególnych czasopism określone są w Uszczegółowieniu formularza ofertowego dla Części IV zamówienia, który stanowi załącznik nr 4d do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki nr 6d do SWZ.
Lot: LOT-0005
Title: Część V zamówienia Dostawa zagranicznych czasopism specjalistycznych w wersji drukowanej i elektronicznej
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Zamawiającemu zagranicznych czasopism specjalistycznych w wersji drukowanej i elektronicznej. Tytuły i ilości poszczególnych czasopism określone są w Uszczegółowieniu formularza ofertowego dla Części V zamówienia, który stanowi załącznik nr 4e do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki nr 6e do SWZ.
Lot: LOT-0006
Title: Część VI zamówienia Dostęp elektroniczny do serwisów tematycznych i e-wydań Rzeczpospolitej i Parkietu
Description: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie Zamawiającemu dostępów elektronicznych do serwisów tematycznych i e-wydań Rzeczpospolitej www.rp.pl oraz Parkietu www.parkiet. com na rok 2027 r. Tytuły i ilości poszczególnych serwisów określone są w Uszczegółowieniu formularza ofertowego dla Części VI zamówienia, który stanowi załącznik nr 4f do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki nr 6f do SWZ.