744776-2026 - Competition
Poland – Engineering design services – Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę dla zadania Produkcja energii z OZE na drodze nowoczesnej fermentacji hydrolizowanych osadów ściekowych w oparciu o zasady gospodarki cyrkularnej w Oczyszczalni Ścieków Żory.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę dla zadania Produkcja energii z OZE na drodze nowoczesnej fermentacji hydrolizowanych osadów ściekowych w oparciu o zasady gospodarki cyrkularnej w Oczyszczalni Ścieków Żory.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej węzła osadowego i przeróbki osadów z modernizacją ciągu ściekowego w Oczyszczalni Ścieków Żory oraz uzyskanie ostatecznej i prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1. Przygotowanie materiałów wejściowych do projektowania (m.in. inwentaryzacji istniejących obiektów, urządzeń, instalacji i układów sterowania przewidzianych do adaptacji, ekspertyz stanu technicznego istniejących obiektów, urządzeń i instalacji przewidzianych do adaptacji, niezbędnych badań i analiz. 2. Opracowanie koncepcji lub projektu wstępnego obejmujących wstępne rysunki, schematy, koncepcje zagospodarowania, parametry techniczne i koszty, po zatwierdzeniu których nastąpi zasadniczy etap projektowania. 3. Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.2021 poz. 2454), obejmującej: a. projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych obejmujący: • projekt zagospodarowania działki lub terenu sporządzony na aktualnej mapie do celów projektowych lub jej kopii; • projekt architektoniczno-budowlany; • projekt techniczny; • opinie, uzgodnienia, pozwolenia, decyzje i inne niezbędne dokumenty, w szczególności decyzję – pozwolenie na budowę. b. projekt wykonawczy stanowiący uzupełnienie i uszczegółowienie projektu budowlanego w zakresie i stopniu dokładności niezbędnych do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę i realizacji robót budowlanych. c. przedmiar robót zawierający zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub ze wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wraz ze wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także z obliczeniem i zestawieniem liczby jednostek przedmiarowych robót podstawowych. 4. Wykonanie specyfikacji technicznych zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. 5. Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego w oparciu o Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458). 6. Dokonywanie wszelkich czynności Zamawiającego związanych z postępowaniami administracyjnymi i występowania przed organami administracji państwowej i samorządowej w sprawach związanych z uzyskaniem wymaganych decyzji administracyjnych dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego oraz wszystkich innych uzgodnień, pozwoleń, zatwierdzeń oraz warunków technicznych i umów związanych z projektowaniem tej inwestycji, a także do występowania z wnioskami o udostępnienie danych ze zbioru danych osobowych i składania oświadczeń o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. 7. Współpraca z Zamawiającym w ramach zamówienia na każdym etapie realizacji zadania, w tym wsparcie w przygotowaniu odpowiedzi na pytania w trakcie procedury postępowania przetargowego na roboty budowlane. 8. Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych dla przedmiotowego zadania do czasu faktycznego zakończenia budowy oraz rozliczenia końcowego umowy z wykonawcą prac budowlanych. Okres rękojmi dla dokumentacji projektowej wynosi 36 miesięcy liczonych od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy. 9. Wykonanie koncepcji etapowania robót oraz planu eksploatacji równoległej. 2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik do SWZ; 2) Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Projekt budowlany i wykonawczy musi być kompletny, obejmować wszystkie branże i zawierać rozwiązania optymalne i konieczne z punktu widzenia celu jakiemu mają służyć. 4. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za terminowe uzyskanie uzgodnień, decyzji, postanowień i opinii niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
Internal identifier: NL/60/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
Additional classification (cpv): 71323000 Engineering-design services for industrial process and production, 71321000 Engineering design services for mechanical and electrical installations for buildings, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71220000 Architectural design services, 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001