744859-2026 - Competition
Sweden – Welfare services for the handicapped – Musikterapi
Contract notice – light regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Musikterapi
Description: Linköpings kommun, Social- och omsorgsnämnden, inbjuder utförare att lämna anbud avseende drift av funktionsinriktad musikterapi (FMT). Inom ramen för Avtalet ska Utföraren tillhandahålla minst 35 individuella musikterapitillfällen per verksamhetsvecka, under minst 44 verksamhetsveckor per kalenderår. Upphandlingen ska resultera i att en (1) Utförare förser Linköpings kommun med den tjänst som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Öppet förfarande
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85311200 Welfare services for the handicapped
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126061:Lot:1
Additional classification (cpv): 85310000 Social work services, 85000000 Health and social work services, 85312500 Rehabilitation services