744923-2026 - Competition
Bulgaria – Event services – „Предоставяне на услуги, свързани с организиране на събития от Изпълнителна агенция „Програма за образование“
Contract notice – light regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Предоставяне на услуги, свързани с организиране на събития от Изпълнителна агенция „Програма за образование“
Description: Услугите, предмет на настоящата обществена поръчка, включват предоставяне на услуги за организирането и провеждането на публични събития, конференции, заседания на Комитета за наблюдение на ПО 2021 – 2027 г., информационни дни, обучения на служителите на ИАПО, работни срещи, семинари, обучения и срещи с бенефициенти, и др. събития, организирани от ИАПО, в качеството й на Управляващ орган на Програма „Образование“ 2021-2027 г. и Междинно звено на Програма „Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация“ 2021-2027 г. (ПНИИДИТ), които се делят на следните категории: 1. Категория I:​​​​​​​ Прогнозен брой събития – 3 бр. (например публични събития, конференции, семинари) Прогнозен брой участници в едно събитие над 101 души Прогнозна продължителност на един работен ден от събитието – до 8 часа Прогнозна продължителност на събитието: до 2 дни 2. Категория II: ​​​​​​​Прогнозен брой събития – 22 бр. (например Комитети за наблюдение (КН), заседания на работни групи, информационни дни и обучения на бенефициенти, обучения на служителите на ИАПО) Прогнозен брой участници в едно събитие – от 31 до 100 души Прогнозна продължителност на един работен ден от събитието– до 8 часа Прогнозна продължителност на събитието: до 3 дни ​​​​​​​3. Категория III: ​​​​​​​Прогнозен брой събития – 8 бр. (например работни срещи) Прогнозен брой участници в едно събитие – до 30 души Прогнозна продължителност на един работен ден от събитието– до 8 часа Прогнозна продължителност на събитието: до 1 ден 4. Категория IV: ​​​​​​​Прогнозен брой събития – 1 бр. (например публични информационни събития на открито) Прогнозен брой участници в едно събитие – над 101 души Прогнозна продължителност на един работен ден от събитието – до 8 часа Прогнозна продължителност на събитието: до 1 ден Условията и редът за изпълнение на настоящата поръчка, както и дейностите от предмета ѝ, са подробно описани в техническата спецификация на възложителя и в проекта на договора за обществената поръчка. За периода на срока на изпълнение на договора Възложителят си запазва правото да поръчва както по-малко, така и повече от прогнозния брой събития. ​​​​​​​Възложителят няма да заявява събития, когато максималната стойност на договора е достигната. ​​​​
Internal identifier: 613469
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79952000 Event services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Предвидена е опция по отношение на срока на договора: При липса на нов договор с аналогичен предмет, сключен по реда на ЗОП и правилника за прилагането му, и в случай, че максималната стойност на договора не е изчерпана, Възложителят предвижда опция за допълнителен срок с цел осигуряване на непрекъснатост на услугата, за което се сключва допълнително споразумение на основание на чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП. Срокът на анекса може да бъде до 6 (шест) месеца, считано от датата на сключването му или до достигане на неусвоения финансов ресурс, т.е. до достигане на максималната стойност на договора, в зависимост от това кое от двете събития настъпи по-рано. Условията за включване на опцията са посочени и в проекта на договор. При задействане на „опцията за допълнителен срок“, са приложими всички условия на сключения договор. Ако до изтичане на срока на договора, Възложителят не възложи „опция за допълнителен срок“, се счита, че същият няма да се възползва от правото на нейното използване.