745242-2026 - Competition
Poland – Miscellaneous medical devices and products – DOSTAWA SPRZĘTU I APARATURY MEDYCZNEJ
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: DOSTAWA SPRZĘTU I APARATURY MEDYCZNEJ
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i aparatury medycznej w podziale na 2 części: Zadanie nr 1 – Aparat do znieczulenia ogólnego Zadanie nr 2 – Zestaw pomp infuzyjnych 2.Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, rozładunek, montaż, uruchomienie i przeszkolenie personelu zgodnie z formularzami asortymentowo – cenowymi stanowiącymi załączniki nr 3.1-3.2 do SWZ i szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, tabelą warunków technicznych i eksploatacyjnych stanowiących Załączniki nr 1.1.-1.2 do SWZ
Internal identifier: DZP/PN/47/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp wyznaczy termin składania ofert nie krótszy niż 15 dni jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu związane jest z otwarciem nowej sali operacyjnej hybrydowej, na której są prowadzone zabiegi kardiologiczne oraz od niedawna zaawansowane operacje neurochirurgiczne zaistniała pilna potrzeba wyposażenia jej sprzęt ratujący i podtrzymujący życie taki jak aparat do znieczuleń oraz pompy infuzyjne. Urządzenia te stanowią niezbędne wyposażenie, bez którego nowa sala nie może zostać dopuszczona do użytkowania i realizowania świadczeń medycznych. 1. Wojskowy Szpital Kliniczny nie posiada w swoim asortymencie wolnej aparatury tego typu, którą personel mógłby wykorzystać na tej sali operacyjnej.Zwłoka w uruchomieniu stanowiska zabiegowego, wywołana brakiem tego wyposażenia, bezpośrednio uderza w bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, drastycznie wydłużając czas oczekiwania na zabiegi ratujące życie. Tym samym natychmiastowy zakup przedmiotowego sprzętu i skrócenie terminu składania ofert stanowi realizację nadrzędnego obowiązku placówki medycznej, jakim jest zapewnienie nieprzerwanego dostępu do świadczeń zdrowotnych oraz bezkompromisowa ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Brak zakupu tego wyposażenia w trybie natychmiastowym spowoduje, że poczynione dotychczas nakłady finansowe na budowę sali operacyjnej i zakup wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego zostaną wstrzymane w użytkowaniu, a potencjał zabiegowy placówki nie zostanie wykorzystany.Rynek ochrony zdrowia skupia jedynie profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią, w związku z czym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z zainteresowanych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego postępowania w warunkach, gdy termin składania ofert ulegnie skróceniu.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 – Aparat do znieczulenia ogólnego
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.1 do SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 1
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2 – Zestaw pomp infuzyjnych
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.2 do SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 2