745247-2026 - Competition
Greece – Training services – Δράσεις Κατάρτισης και Πιστοποίησης Εργαζομένων
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Δράσεις Κατάρτισης και Πιστοποίησης Εργαζομένων
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η αναβάθμιση δεξιοτήτων των επικουρικών διασωστών – πληρωμάτων ασθενοφόρων του ΕΚΑΒ, μέσω κατάλληλης εκπαίδευσης και πιστοποίησης. Αντικείμενο του έργου είναι η υλοποίηση ενός προγράμματος συνεχιζόμενης αναβάθμισης δεξιοτήτων των επικουρικών διασωστών – πληρωμάτων ασθενοφόρων του ΕΚΑΒ με τα παρακάτω αντικείμενα: Το φυσικό αντικείμενο θα περιλαμβάνει: - την ανάπτυξη εκπαιδευτικού υλικού - την κατάρτιση οκτακοσίων πενήντα (850) ατόμων μέσω εκατόν εβδομήντα (170) ωρών εκπαίδευσης, εκ των οποίων οι ογδόντα (80) ώρες θα πραγματοποιηθούν μέσω της σύγχρονης και ενενήντα (90) ώρες μέσω ασύγχρονης εκπαίδευσης σε διάφορες θεματικές ενότητες - πιστοποίηση των καταρτιζόμενων και - δράσεις δημοσιότητας. Η παρούσα σύμβαση χρηματοδοτείται από Πιστώσεις του Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων (Συλλογική Απόφαση ΣΑΝΑ391, Ενάριθμος Έργου 2025ΝΑ39100002). Η σύμβαση περιλαμβάνεται στο υποέργο Νο 1 της Πράξης: «Δράσεις ανάπτυξης δεξιοτήτων και ικανοτήτων ανθρωπίνου δυναμικού, Επικουρικών Διασωστών Πληρωμάτων Ασθενοφόρων του ΕΚΑΒ», η οποία έχει ενταχθεί στο Εθνικό Πρόγραμμα Ανάπτυξης 2021-2025 με βάση την Απόφαση Ένταξης με αρ. πρωτ. Α3α/Γ.Π.οικ.10539/05-03-2025 και έχει λάβει κωδικό MIS 5224975. Η παρούσα σύμβαση χρηματοδοτείται από την εθνικούς πόρους μέσω του ΠΔΕ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 80500000 Training services
Additional classification (cpv): 79132000 Certification services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η αναβάθμιση δεξιοτήτων των επικουρικών διασωστών – πληρωμάτων ασθενοφόρων του ΕΚΑΒ, μέσω κατάλληλης εκπαίδευσης και πιστοποίησης. Αντικείμενο του έργου είναι η υλοποίηση ενός προγράμματος συνεχιζόμενης αναβάθμισης δεξιοτήτων των επικουρικών διασωστών – πληρωμάτων ασθενοφόρων του ΕΚΑΒ με τα παρακάτω αντικείμενα: Το φυσικό αντικείμενο θα περιλαμβάνει: - την ανάπτυξη εκπαιδευτικού υλικού - την κατάρτιση οκτακοσίων πενήντα (850) ατόμων μέσω εκατόν εβδομήντα (170) ωρών εκπαίδευσης, εκ των οποίων οι ογδόντα (80) ώρες θα πραγματοποιηθούν μέσω της σύγχρονης και ενενήντα (90) ώρες μέσω ασύγχρονης εκπαίδευσης σε διάφορες θεματικές ενότητες - πιστοποίηση των καταρτιζόμενων και - δράσεις δημοσιότητας. Η παρούσα σύμβαση χρηματοδοτείται από Πιστώσεις του Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων (Συλλογική Απόφαση ΣΑΝΑ391, Ενάριθμος Έργου 2025ΝΑ39100002). Η σύμβαση περιλαμβάνεται στο υποέργο Νο 1 της Πράξης : «Δράσεις ανάπτυξης δεξιοτήτων και ικανοτήτων ανθρωπίνου δυναμικού, Επικουρικών Διασωστών Πληρωμάτων Ασθενοφόρων του ΕΚΑΒ», η οποία έχει ενταχθεί στο Εθνικό Πρόγραμμα Ανάπτυξης 2021-2025 με βάση την Απόφαση Ένταξης με αρ. πρωτ. Α3α/Γ.Π.οικ.10539/05-03-2025 και έχει λάβει κωδικό MIS 5224975. Η παρούσα σύμβαση χρηματοδοτείται από την εθνικούς πόρους μέσω του ΠΔΕ.
Internal identifier: 1