745616-2026 - Competition
Hungary – Insurance services – Vagyon- és kombinált felelősségbiztosítás
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Vagyon- és kombinált felelősségbiztosítás
Description: A beszerzés tárgya az érintett társaságok vagyon- és kombinált felelősségbiztosítása négy részajánlatban, a jelen felhívás BT-24 mezőkben foglaltak szerint. A közbeszerzési eljárás lefolytatásához Ajánlatkérő alkuszt nem vesz igénybe. Ajánlatkérő tájékoztatja az Ajánlattevőt, hogy a Biztosítási szerződés teljesítéséhez saját költségén a Szerződő/Biztosított közreműködőt igénybe vehet.
Internal identifier: EKR001819902026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Közös Ajánlatkérők közbeszerzés tárgya szerint hatályos biztosítási fedezeteinek opciós tartamú hosszabbításának határnapja 2026.12.31 napja. A jelen közbeszerzési eljárás előkészítése - a korábbi biztosítási alkusz kiesése miatt - elhúzódott. Hatályos biztosítási fedezetek hiányában Közös Ajánlatkérők működése, hatósági engedélye kerül veszélybe, tekintettel arra, hogy a vagyon- és felelősségbiztosítási szerződés megléte Közös Ajánlatkérők részére a víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény alapján jogszabályi kötelezettség (19. § A víziközmű-szolgáltatáshoz kapcsolódó felelősségbiztosításról a víziközmű-szolgáltató gondoskodni köteles.) A beszerzés lefolytatása, annak biztonságos és szabályszerű lezárásának érdekében szerződéseket Társaságunk gyorsított eljárásban kívánja beszerezni, a törvényi előírások történő megfelelés érdekében. A nyílt eljárásban általánosan alkalmazandó ajánlattételi határidő és a további eljárási cselekmények a gyorsított eljárás alkalmazása nélküli időtartamokkal az eredményhirdetésig, szerződéskötésig rendelkezésre álló idő nem lenne elegendő a szerződéskötésre 2026.12.31-ig. Gyorsított nyílt eljárás alkalmazása esetén reális esély van a szerződések megkötésére a hatályos szerződések lejárta - azaz 2026.12.31. - előtt. Az általános szabályok alkalmazása esetén a szerződéskötés mindképpen 2026.12.31. utáni időszakra - Ajánlatkérő kalkulációja szerint 2027. év első napjaira - esne. A gyorsított nyílt eljárással legalább 30 napos ajánlattételi határidő helyetti legalább 15 napos ajánlattételi határidő alkalmazásával a 2026.12.31. napja előtti (2026. december második fele) szerződéskötés valószínűsíthető.
Main features of the procedure: A Kbt. Második része szerinti, nyílt közbeszerzési eljárásra vonatkozó szabályok szerint.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1. csoport
Description: A beszerzés tárgya az érintett társaságok vagyon- és kombinált felelősségbiztosítása. A tervezett kockázatviselés tervezetten 2027. január 1-jétől 2027. december 31-ig tart, további egyéves meghosszabbítás lehetőségével. A díjfizetés negyedéves, a társaságokkal külön-külön biztosítási szerződés jön létre. Biztosítotti tevékenység elsődlegesen: víztermelés, -kezelés és -ellátás, szennyvízgyűjtés és -kezelés, mezőgazdasági vízhasznosítás, továbbá az ezekhez kapcsolódó mellék- és résztevékenységek, valamint a cégnyilvántartás szerinti tevékenységi körök. Az 1. rész esetén: Alföldvíz Kft 346 542 295 090 Ft Bajavíz Kft 54 114 906 329 Ft Kiskunvíz Kft 62 570 003 245 Ft Borsodvíz Zrt 38 634 187 071 Ft vagyonérték. A biztosítandó vagyonérték az 1. rész esetén (az eljárás megindításakor): 501.861.391.735 Ft. A közbeszerzési eljárás lefolytatásához Ajánlatkérő alkuszt nem vesz igénybe. Ajánlatkérő tájékoztatja az Ajánlattevőt, hogy a Biztosítási szerződés teljesítéséhez saját költségén a Szerződő/Biztosított közreműködőt igénybe vehet. Ajánlatkérő tervezetten az adott részen belül is Közös Ajánlatkérőnként (Társaságonként) is külön-külön köt szerződést, illetve Közös Ajánlatkérőnként (Társaságonként) is külön-külön biztosítási kötvény kerül kiállításra. A meghatározott vagyonértéktől (ide értve a gépértéket is) Közös Ajánlatkérők összességében részenként legfeljebb összesen 30 %-kal eltérhetnek (mennyiségi eltérés). A mennyiségi eltérés pozitív és negatív irányba is történhet azzal, hogy az ily módon bekövetkező eltérések összességében a 30%-ot nem haladhatják meg. Vagyonbiztosítás: all risks jellegű fedezet szükséges. A biztosítandó körbe az Adatközlőben szereplő saját, idegen tulajdonú, bérelt, üzemeltetett vagy felelős őrizetben lévő vagyontárgyak tartoznak, többek között épületek, műtárgyak, csőhálózatok, gépek, berendezések, informatikai eszközök, készletek, készpénz, járművek és munkagépek. A fedezetnek kezelnie kell az iparági sajátosságokat, így a közművek korrózióját, a telephelyen kívüli csőhálózatokat, az átmeneti eltávolítást, telephelyek közötti átcsoportosítást, bérbeadást és bérbevételt, valamint a használaton kívüli ingatlanokat. Az állományváltozás legfeljebb +/-30% lehet. A vagyonági éves limit az Adatközlő szerinti teljes összvagyonérték 10%-a, az egyes kockázatokra külön szublimitek vonatkoznak. Alapönrész általában a kár 10%-a, minimum 100 000 Ft. ELBER és géptörés: fedezet szükséges informatikai, elektronikai és műszertechnikai eszközökre, gépekre, elektromos berendezésekre, munkagépekre és speciális járműfelépítményekre. A kockázati kör többek között rövidzárlatra, túláramra, átütésre, kezelői hibára, váratlan mechanikai vagy elektromos károkra, valamint mozgás és munkavégzés közbeni gépkárokra terjed ki. A fedezet szállítás, tárolás, ki- és berakodás alatt is fennmarad. Közös limit: 50 millió Ft/kár és 50 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; önrész: 10%, minimum 100 000 Ft. Gépérték az 1. rész esetén (az eljárás megindításakor) mindösszesen: 1.565.368.147 Ft. Kombinált felelősségbiztosítás: az általános, szolgáltatói, bérlői, bérbeadói, munkáltatói, termék-, környezetszennyezői és alvállalkozói felelősség mellett közmű-üzemeltetői, út- és zöldfelület-kezelői, építőipari, gyakorlati képzési és egyéb kiterjesztések szükségesek. A közfeladatként végzett víztermelés, vízkezelés, vízellátás, szennyvízgyűjtés és -kezelés nem zárható ki. A fő kombinált limit 50 millió Ft/kár és 100 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; egyes modulokra szublimitek vagy önálló limitek érvényesek. A területi hatály főszabály szerint Magyarország, munkáltatói felelősségnél földrajzi Európa. A retró fedezet 0,5 év, a megszűnést követő kiterjesztett kárbejelentési időszak 1 év. Szállítmánybiztosítás: magyarországi, all risks fedezet szükséges a saját és idegen vagyontárgyak saját szervezésű, telephelyen belüli vagy kívüli szállítására. A fedezet a felrakodás kezdetétől a lerakodás befejezéséig, továbbá a szállítóeszközön és az ideiglenesen szabadban történő tárolás alatt is fennáll. Limit: 3 millió Ft/kár és 3 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; önrész: 10%, minimum 100 000 Ft. Kárrendezés: dedikált kapcsolattartó, részletes kárstatisztika és szabályozott határidők szükségesek. A dokumentumjegyzéket a bejelentéstől számított 7 munkanapon belül kell megküldeni; a magyarországi szemlét 3-5 munkanapon belül kell megkezdeni (vagyonbiztosítás esetén viszont nyertes ajánlattevő 2. minőségi értékelési szempontra tett megajánlása szerint). A kárszámítást főszabály szerint a szemle lezárását követő 3-5 munkanapon belül kell elkészíteni, a szolgáltatást pedig az utolsó szükséges dokumentum beérkezését követő 15 munkanapon belül kell teljesíteni. A késedelmes bejelentés önmagában nem eredményez automatikus mentesülést. A közbeszerzési eljárás tárgyát részletesen az egyéb közbeszerzési dokumentumok, illetve azok részét képező műszaki leírás tartalmazza. A szerződés tárgya által indokolt vagy jogszabályban meghatározott esetek kivételével a műszaki leírás nem hivatkozik meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű" kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása a nyertes gazdasági szereplő feladata.
Internal identifier: EKR001819902026/1
Additional classification (cpv): 66515200 Property insurance services, 66516400 General liability insurance services
Lot: LOT-0002
Title: 2. csoport
Description: A beszerzés tárgya az érintett társaságok vagyon- és kombinált felelősségbiztosítása. A tervezett kockázatviselés tervezetten 2027. január 1-jétől 2027. december 31-ig tart, további egyéves meghosszabbítás lehetőségével. A díjfizetés negyedéves, a társaságokkal külön-külön biztosítási szerződés jön létre. Biztosítotti tevékenység elsődlegesen: víztermelés, -kezelés és -ellátás, szennyvízgyűjtés és -kezelés, mezőgazdasági vízhasznosítás, továbbá az ezekhez kapcsolódó mellék- és résztevékenységek, valamint a cégnyilvántartás szerinti tevékenységi körök. A 2. rész esetén: BAKONYKARSZT Zrt. 123 730 078 330 Ft BARANYA-VÍZ Zrt. 10 161 075 571 Ft E.R.Ö.V. Víziközmű Zrt. 50 744 124 031 Ft KAVÍZ Kft. 26 117 638 899 Ft vagyonérték. A biztosítandó vagyonérték a 2. rész esetén (az eljárás megindításakor): 210.752.916.831 Ft. A közbeszerzési eljárás lefolytatásához Ajánlatkérő alkuszt nem vesz igénybe. Ajánlatkérő tájékoztatja az Ajánlattevőt, hogy a Biztosítási szerződés teljesítéséhez saját költségén a Szerződő/Biztosított közreműködőt igénybe vehet. Ajánlatkérő tervezetten az adott részen belül is Közös Ajánlatkérőnként (Társaságonként) is külön-külön köt szerződést, illetve Közös Ajánlatkérőnként (Társaságonként) is külön-külön biztosítási kötvény kerül kiállításra. A meghatározott vagyonértéktől Közös Ajánlatkérők összességében részenként legfeljebb összesen 30 %-kal eltérhetnek (mennyiségi eltérés). A mennyiségi eltérés pozitív és negatív irányba is történhet azzal, hogy az ily módon bekövetkező eltérések összességében a 30%-ot nem haladhatják meg. Vagyonbiztosítás: all risks jellegű fedezet szükséges. A biztosítandó körbe az Adatközlőben szereplő saját, idegen tulajdonú, bérelt, üzemeltetett vagy felelős őrizetben lévő vagyontárgyak tartoznak, többek között épületek, műtárgyak, csőhálózatok, gépek, berendezések, informatikai eszközök, készletek, készpénz, járművek és munkagépek. A fedezetnek kezelnie kell az iparági sajátosságokat, így a közművek korrózióját, a telephelyen kívüli csőhálózatokat, az átmeneti eltávolítást, telephelyek közötti átcsoportosítást, bérbeadást és bérbevételt, valamint a használaton kívüli ingatlanokat. Az állományváltozás legfeljebb +/-30% lehet. A vagyonági éves limit az Adatközlő szerinti teljes összvagyonérték 10%-a, az egyes kockázatokra külön szublimitek vonatkoznak. Alapönrész általában a kár 10%-a, minimum 100 000 Ft. ELBER és géptörés: fedezet szükséges informatikai, elektronikai és műszertechnikai eszközökre, gépekre, elektromos berendezésekre, munkagépekre és speciális járműfelépítményekre. A kockázati kör többek között rövidzárlatra, túláramra, átütésre, kezelői hibára, váratlan mechanikai vagy elektromos károkra, valamint mozgás és munkavégzés közbeni gépkárokra terjed ki. A fedezet szállítás, tárolás, ki- és berakodás alatt is fennmarad. Közös limit: 50 millió Ft/kár és 50 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; önrész: 10%, minimum 100 000 Ft. Gépérték a 2. rész esetén (az eljárás megindításakor) mindösszesen: 1.902.409.006 Ft. Kombinált felelősségbiztosítás: az általános, szolgáltatói, bérlői, bérbeadói, munkáltatói, termék-, környezetszennyezői és alvállalkozói felelősség mellett közmű-üzemeltetői, út- és zöldfelület-kezelői, építőipari, gyakorlati képzési és egyéb kiterjesztések szükségesek. A közfeladatként végzett víztermelés, vízkezelés, vízellátás, szennyvízgyűjtés és -kezelés nem zárható ki. A fő kombinált limit 50 millió Ft/kár és 100 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; egyes modulokra szublimitek vagy önálló limitek érvényesek. A területi hatály főszabály szerint Magyarország, munkáltatói felelősségnél földrajzi Európa. A retró fedezet 0,5 év, a megszűnést követő kiterjesztett kárbejelentési időszak 1 év. Szállítmánybiztosítás: magyarországi, all risks fedezet szükséges a saját és idegen vagyontárgyak saját szervezésű, telephelyen belüli vagy kívüli szállítására. A fedezet a felrakodás kezdetétől a lerakodás befejezéséig, továbbá a szállítóeszközön és az ideiglenesen szabadban történő tárolás alatt is fennáll. Limit: 3 millió Ft/kár és 3 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; önrész: 10%, minimum 100 000 Ft. Kárrendezés: dedikált kapcsolattartó, részletes kárstatisztika és szabályozott határidők szükségesek. A dokumentumjegyzéket a bejelentéstől számított 7 munkanapon belül kell megküldeni; a magyarországi szemlét 3-5 munkanapon belül kell megkezdeni (vagyonbiztosítás esetén viszont nyertes ajánlattevő 2. minőségi értékelési szempontra tett megajánlása szerint). A kárszámítást főszabály szerint a szemle lezárását követő 3-5 munkanapon belül kell elkészíteni, a szolgáltatást pedig az utolsó szükséges dokumentum beérkezését követő 15 munkanapon belül kell teljesíteni. A késedelmes bejelentés önmagában nem eredményez automatikus mentesülést. A közbeszerzési eljárás tárgyát részletesen az egyéb közbeszerzési dokumentumok, illetve azok részét képező műszaki leírás tartalmazza. A szerződés tárgya által indokolt vagy jogszabályban meghatározott esetek kivételével a műszaki leírás nem hivatkozik meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű" kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása a nyertes gazdasági szereplő feladata.
Internal identifier: EKR001819902026/2
Lot: LOT-0003
Title: 3. csoport
Description: A beszerzés tárgya az érintett társaságok vagyon- és kombinált felelősségbiztosítása. A tervezett kockázatviselés tervezetten 2027. január 1-jétől 2027. december 31-ig tart, további egyéves meghosszabbítás lehetőségével. A díjfizetés negyedéves, a társaságokkal külön-külön biztosítási szerződés jön létre. Biztosítotti tevékenység elsődlegesen: víztermelés, -kezelés és -ellátás, szennyvízgyűjtés és -kezelés, mezőgazdasági vízhasznosítás, továbbá az ezekhez kapcsolódó mellék- és résztevékenységek, valamint a cégnyilvántartás szerinti tevékenységi körök. A 3. rész esetén: Mezőföldvíz Kft. 31 296 106 636 Ft Soproni Vízmű Zrt. 87 592 257 857 Ft TRV Zrt. 155 872 583 299 Ft FEJÉRVÍZ ZRt. 120 399 426 025 Ft vagyonérték. A biztosítandó vagyonérték a 3. rész esetén (az eljárás megindításakor): 395.160.373.817 Ft. A közbeszerzési eljárás lefolytatásához Ajánlatkérő alkuszt nem vesz igénybe. Ajánlatkérő tájékoztatja az Ajánlattevőt, hogy a Biztosítási szerződés teljesítéséhez saját költségén a Szerződő/Biztosított közreműködőt igénybe vehet. Ajánlatkérő tervezetten az adott részen belül is Közös Ajánlatkérőnként (Társaságonként) is külön-külön köt szerződést, illetve Közös Ajánlatkérőnként (Társaságonként) is külön-külön biztosítási kötvény kerül kiállításra. A meghatározott vagyonértéktől Közös Ajánlatkérők összességében részenként legfeljebb összesen 30 %-kal eltérhetnek (mennyiségi eltérés). A mennyiségi eltérés pozitív és negatív irányba is történhet azzal, hogy az ily módon bekövetkező eltérések összességében a 30%-ot nem haladhatják meg. Vagyonbiztosítás: all risks jellegű fedezet szükséges. A biztosítandó körbe az Adatközlőben szereplő saját, idegen tulajdonú, bérelt, üzemeltetett vagy felelős őrizetben lévő vagyontárgyak tartoznak, többek között épületek, műtárgyak, csőhálózatok, gépek, berendezések, informatikai eszközök, készletek, készpénz, járművek és munkagépek. A fedezetnek kezelnie kell az iparági sajátosságokat, így a közművek korrózióját, a telephelyen kívüli csőhálózatokat, az átmeneti eltávolítást, telephelyek közötti átcsoportosítást, bérbeadást és bérbevételt, valamint a használaton kívüli ingatlanokat. Az állományváltozás legfeljebb +/-30% lehet. A vagyonági éves limit az Adatközlő szerinti teljes összvagyonérték 10%-a, az egyes kockázatokra külön szublimitek vonatkoznak. Alapönrész általában a kár 10%-a, minimum 100 000 Ft. ELBER és géptörés: fedezet szükséges informatikai, elektronikai és műszertechnikai eszközökre, gépekre, elektromos berendezésekre, munkagépekre és speciális járműfelépítményekre. A kockázati kör többek között rövidzárlatra, túláramra, átütésre, kezelői hibára, váratlan mechanikai vagy elektromos károkra, valamint mozgás és munkavégzés közbeni gépkárokra terjed ki. A fedezet szállítás, tárolás, ki- és berakodás alatt is fennmarad. Közös limit: 50 millió Ft/kár és 50 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; önrész: 10%, minimum 100 000 Ft. Gépérték a 3. rész esetén (az eljárás megindításakor) mindösszesen: 13.388.942.138 Ft. Kombinált felelősségbiztosítás: az általános, szolgáltatói, bérlői, bérbeadói, munkáltatói, termék-, környezetszennyezői és alvállalkozói felelősség mellett közmű-üzemeltetői, út- és zöldfelület-kezelői, építőipari, gyakorlati képzési és egyéb kiterjesztések szükségesek. A közfeladatként végzett víztermelés, vízkezelés, vízellátás, szennyvízgyűjtés és -kezelés nem zárható ki. A fő kombinált limit 50 millió Ft/kár és 100 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; egyes modulokra szublimitek vagy önálló limitek érvényesek. A területi hatály főszabály szerint Magyarország, munkáltatói felelősségnél földrajzi Európa. A retró fedezet 0,5 év, a megszűnést követő kiterjesztett kárbejelentési időszak 1 év. Szállítmánybiztosítás: magyarországi, all risks fedezet szükséges a saját és idegen vagyontárgyak saját szervezésű, telephelyen belüli vagy kívüli szállítására. A fedezet a felrakodás kezdetétől a lerakodás befejezéséig, továbbá a szállítóeszközön és az ideiglenesen szabadban történő tárolás alatt is fennáll. Limit: 3 millió Ft/kár és 3 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; önrész: 10%, minimum 100 000 Ft. Kárrendezés: dedikált kapcsolattartó, részletes kárstatisztika és szabályozott határidők szükségesek. A dokumentumjegyzéket a bejelentéstől számított 7 munkanapon belül kell megküldeni; a magyarországi szemlét 3-5 munkanapon belül kell megkezdeni (vagyonbiztosítás esetén viszont nyertes ajánlattevő 2. minőségi értékelési szempontra tett megajánlása szerint). A kárszámítást főszabály szerint a szemle lezárását követő 3-5 munkanapon belül kell elkészíteni, a szolgáltatást pedig az utolsó szükséges dokumentum beérkezését követő 15 munkanapon belül kell teljesíteni. A késedelmes bejelentés önmagában nem eredményez automatikus mentesülést. A közbeszerzési eljárás tárgyát részletesen az egyéb közbeszerzési dokumentumok, illetve azok részét képező műszaki leírás tartalmazza. A szerződés tárgya által indokolt vagy jogszabályban meghatározott esetek kivételével a műszaki leírás nem hivatkozik meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű" kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása a nyertes gazdasági szereplő feladata.
Internal identifier: EKR001819902026/3
Lot: LOT-0004
Title: 4. csoport
Description: A beszerzés tárgya az érintett társaságok vagyon- és kombinált felelősségbiztosítása. A tervezett kockázatviselés tervezetten 2027. január 1-jétől 2027. december 31-ig tart, további egyéves meghosszabbítás lehetőségével. A díjfizetés negyedéves, a társaságokkal külön-külön biztosítási szerződés jön létre. Biztosítotti tevékenység elsődlegesen: víztermelés, -kezelés és -ellátás, szennyvízgyűjtés és -kezelés, mezőgazdasági vízhasznosítás, továbbá az ezekhez kapcsolódó mellék- és résztevékenységek, valamint a cégnyilvántartás szerinti tevékenységi körök. A 4. rész esetén: DMRV Zrt. 187 615 840 138 Ft DRV Zrt. 164 541 649 379 Ft ÉRV. Zrt. 200 462 339 000 Ft ÉDV Zrt. 107 840 500 346 Ft vagyonérték. A biztosítandó vagyonérték a 4. rész esetén (az eljárás megindításakor): 660.460.328.863 Ft. A közbeszerzési eljárás lefolytatásához Ajánlatkérő alkuszt nem vesz igénybe. Ajánlatkérő tájékoztatja az Ajánlattevőt, hogy a Biztosítási szerződés teljesítéséhez saját költségén a Szerződő/Biztosított közreműködőt igénybe vehet. Ajánlatkérő tervezetten az adott részen belül is Közös Ajánlatkérőnként (Társaságonként) is külön-külön köt szerződést, illetve Közös Ajánlatkérőnként (Társaságonként) is külön-külön biztosítási kötvény kerül kiállításra. A meghatározott vagyonértéktől Közös Ajánlatkérők összességében részenként legfeljebb összesen 30 %-kal eltérhetnek (mennyiségi eltérés). A mennyiségi eltérés pozitív és negatív irányba is történhet azzal, hogy az ily módon bekövetkező eltérések összességében a 30%-ot nem haladhatják meg. Vagyonbiztosítás: all risks jellegű fedezet szükséges. A biztosítandó körbe az Adatközlőben szereplő saját, idegen tulajdonú, bérelt, üzemeltetett vagy felelős őrizetben lévő vagyontárgyak tartoznak, többek között épületek, műtárgyak, csőhálózatok, gépek, berendezések, informatikai eszközök, készletek, készpénz, járművek és munkagépek. A fedezetnek kezelnie kell az iparági sajátosságokat, így a közművek korrózióját, a telephelyen kívüli csőhálózatokat, az átmeneti eltávolítást, telephelyek közötti átcsoportosítást, bérbeadást és bérbevételt, valamint a használaton kívüli ingatlanokat. Az állományváltozás legfeljebb +/-30% lehet. A vagyonági éves limit az Adatközlő szerinti teljes összvagyonérték 10%-a, az egyes kockázatokra külön szublimitek vonatkoznak. Alapönrész általában a kár 10%-a, minimum 100 000 Ft. ELBER és géptörés: fedezet szükséges informatikai, elektronikai és műszertechnikai eszközökre, gépekre, elektromos berendezésekre, munkagépekre és speciális járműfelépítményekre. A kockázati kör többek között rövidzárlatra, túláramra, átütésre, kezelői hibára, váratlan mechanikai vagy elektromos károkra, valamint mozgás és munkavégzés közbeni gépkárokra terjed ki. A fedezet szállítás, tárolás, ki- és berakodás alatt is fennmarad. Közös limit: 50 millió Ft/kár és 50 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; önrész: 10%, minimum 100 000 Ft. Gépérték a 4. rész esetén (az eljárás megindításakor) mindösszesen: 41.253.337.958 Ft. Kombinált felelősségbiztosítás: az általános, szolgáltatói, bérlői, bérbeadói, munkáltatói, termék-, környezetszennyezői és alvállalkozói felelősség mellett közmű-üzemeltetői, út- és zöldfelület-kezelői, építőipari, gyakorlati képzési és egyéb kiterjesztések szükségesek. A közfeladatként végzett víztermelés, vízkezelés, vízellátás, szennyvízgyűjtés és -kezelés nem zárható ki. A fő kombinált limit 50 millió Ft/kár és 100 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; egyes modulokra szublimitek vagy önálló limitek érvényesek. A területi hatály főszabály szerint Magyarország, munkáltatói felelősségnél földrajzi Európa. A retró fedezet 0,5 év, a megszűnést követő kiterjesztett kárbejelentési időszak 1 év. Szállítmánybiztosítás: magyarországi, all risks fedezet szükséges a saját és idegen vagyontárgyak saját szervezésű, telephelyen belüli vagy kívüli szállítására. A fedezet a felrakodás kezdetétől a lerakodás befejezéséig, továbbá a szállítóeszközön és az ideiglenesen szabadban történő tárolás alatt is fennáll. Limit: 3 millió Ft/kár és 3 millió Ft/év, részletesen a Szakmai (műszaki) paraméterek leírásának mellékletét képező Ártáblázatban Társaságonként megadott fedezeti limit erejéig; önrész: 10%, minimum 100 000 Ft. Kárrendezés: dedikált kapcsolattartó, részletes kárstatisztika és szabályozott határidők szükségesek. A dokumentumjegyzéket a bejelentéstől számított 7 munkanapon belül kell megküldeni; a magyarországi szemlét 3-5 munkanapon belül kell megkezdeni (vagyonbiztosítás esetén viszont nyertes ajánlattevő 2. minőségi értékelési szempontra tett megajánlása szerint). A kárszámítást főszabály szerint a szemle lezárását követő 3-5 munkanapon belül kell elkészíteni, a szolgáltatást pedig az utolsó szükséges dokumentum beérkezését követő 15 munkanapon belül kell teljesíteni. A késedelmes bejelentés önmagában nem eredményez automatikus mentesülést. A közbeszerzési eljárás tárgyát részletesen az egyéb közbeszerzési dokumentumok, illetve azok részét képező műszaki leírás tartalmazza. A szerződés tárgya által indokolt vagy jogszabályban meghatározott esetek kivételével a műszaki leírás nem hivatkozik meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű" kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása a nyertes gazdasági szereplő feladata.
Internal identifier: EKR001819902026/4