745679-2026 - Competition
Czechia – Armchairs – Digitální technologie, polytechnika a jazykové vzdělání pro 21. století v Jiráskově gymnáziu Náchod – dodávka sedacího nábytku
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Digitální technologie, polytechnika a jazykové vzdělání pro 21. století v Jiráskově gymnáziu Náchod – dodávka sedacího nábytku
Description: Předmětem této veřejné zakázky je kompletní dodávka sedacího nábytku pro vzdělávací instituce, tj. židle, křesla, pohovky, a poskytnutí souvisejících služeb (dále také jen „dodávka nábytku“ či „výrobky“), včetně dohodnutých záručních podmínek, včetně ověření funkčnosti dle technické specifikace předložené zadavatelem podle projektové dokumentace pro provádění stavby, vypracované společností CE ING s.r.o., se sídlem Polská 375, Běloves, 547 01 Náchod, IČO: 044 75 631, zodpovědný projektant Ing. René Hubka, ve znění pozdějších změn v objektu školy Jiráskova gymnázia v Náchodě. Veškeré podrobnosti dodávek včetně výkazu výměr jsou obsaženy v projektové dokumentaci, která byla projednána s uživatelem. Dodávka nábytku souvisí s akcí, jejímž předmětem je změna dokončené stavby, jejímž cílem je modernizace vybraných prostor včetně jejího vybavení nábytkem a IT vybavením.
Internal identifier: KUKHK-INV-2026-18727
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39113100 Armchairs
Additional classification (cpv): 39112000 Chairs
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny závazku ze smlouvy spočívající v záměně konkrétního výrobku nebo jeho komponentu uvedeného v nabídce vybraného dodavatele za jiný výrobek nebo komponent. Záměna je přípustná pouze v případě, že se původně nabídnutý výrobek nebo komponent v době plnění veřejné zakázky stane objektivně nedostupným, zejména z důvodu ukončení jeho výroby nebo distribuce, dlouhodobé nedostupnosti na trhu nebo jiné obdobné skutečnosti nezávislé na vůli prodávajícího, v jejímž důsledku není možné původně nabídnutý výrobek dodat v termínu stanoveném smlouvou. Prodávající je povinen důvod navrhované záměny kupujícímu doložit a současně předložit veškeré technické a jiné podklady potřebné k posouzení navrhovaného náhradního výrobku. Záměna je možná pouze po předchozím písemném souhlasu kupujícího a za současného splnění všech následujících podmínek: a) náhradní výrobek splňuje veškeré minimální technické, funkční, kvalitativní, bezpečnostní a jiné požadavky stanovené zadávací dokumentací pro původní výrobek; b) náhradní výrobek je z hlediska účelu užití, funkčnosti a kvality rovnocenný nebo kvalitativně lepší než původně nabídnutý výrobek; c) záměnou nedojde ke změně celkové povahy veřejné zakázky ani účelu původně požadovaného plnění; d) záměnou nedojde ke zvýšení sjednané kupní ceny ani jednotkové ceny příslušné položky; e) záměnou nebudou zhoršeny záruční, servisní ani jiné podmínky sjednané ve smlouvě; f) záměnou nebude dotčen termín plnění, není-li kupujícím výslovně písemně odsouhlaseno jinak v rozsahu dovoleném zadávacími podmínkami a právními předpisy. Je-li cena náhradního výrobku nižší než cena původně nabídnutého výrobku, bude kupní cena snížena o odpovídající rozdíl. Na provedení záměny nemá prodávající právní nárok. Kupující je oprávněn navrhovanou záměnu odmítnout, pokud prodávající neprokáže splnění výše uvedených podmínek. Záměna může být provedena rovněž pouze u jednotlivého výrobku, položky nebo komponentu, aniž by bylo nutné měnit ostatní části plnění, jsou-li splněny výše uvedené podmínky.