See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare 3 autobuze nepoluante (inclusiv 3 stații de încărcare lente + 1 stație de încărcare rapidă) din cadrul proiectului ”Implementare transport public în Orașul Șimleu Silvaniei, județul Sălaj – achiziționare de autobuze nepoluante”
Description: Achiziția de Furnizarea a 3 autobuze nepoluante (inclusiv 3 stații de încărcare lente + 1 stație de încărcare rapidă) din cadrul proiectului ”Implementare transport public în Orașul Șimleu Silvaniei, județul Sălaj – achiziționare de autobuze nepoluante” Achizitia presupune furnizarea de autobuze și microbuze electrice, stații de încărcare autobuze electrice. Achiziția de mijloace de transport public-autobuze electrice, pentru Orașul Șimleu Silvaniei, județul Sălaj, respectiv furnizarea a 3 buc. autobuze electrice de 10 m, 3 buc. staţii de reîncărcare lente şi 1 buc. staţie de reîncărcare rapidă, necesare pentru implementarea proiectului finanţat prin Planul National de Redresare şi Rezilienţă - PNRR (Componenta C10-I1.1-74). Pentru transmiterea solicitărilor de clarificări privind documentația de atribuire, operatori economici se vor inregistra în SEAP ( www.e-licitație.ro ) ca operator economic conform prevederilor art.5, alin.1 din H.G. nr.395/2016 și vor transmite solicitările având în vedere termenele de răspuns ale autorității contractante prevăzute la art.160-161 din Legea 98/2016. Termenul în care operatori economici pot solicita clarificări, în conformitate cu prevederile art.160, (2) din Legea 98/2016, este de 20 zile până la depunerea ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11 - a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor în conformitate cu art.161 alin.(1) din Legea nr.98/2016.
Internal identifier: 6/4566658/2023
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Se vor achiziționa 3 autobuze electrice noi, cu acționare complet electrică, destinate transportului public de călători și sisteme de încărcare pentru autobuzele electrice. UAT Oraș Șimleu Silvaniei , implementează în baza Planului Național de Redresare si Reziliență, Componenta 10 — Fondul Local, I.1.1. – Înnoirea parcului de vehicule destinate transportului public (achiziția de vehicule nepoluante)
Internal identifier: 1