746315-2026 - Competition
Denmark – Insurance services – Indkøb af forsikringer - BIOFOS Holding A/S
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Indkøb af forsikringer - BIOFOS Holding A/S
Description: BIOFOS Holding A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: All risks forsikring, bygning, løsøre meromkostninger - LynettefællesskabetDelaftale 2: All risks forsikring, bygning, løsøre meromkostninger - Spildevandscenter AvedøreDelaftale 3: Maskinkaskoforsikring - LynettefællesskabetDelaftale 4: Maskinkaskoforsikring - Spildevandscenter AvedøreDelaftale 5: Erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 6: ArbejdsskadeforsikringDelaftale 7: MotorkøretøjsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Internal identifier: 287756056
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
Additional classification (cpv): 66512100 Accident insurance services, 66514110 Motor vehicle insurance services, 66515000 Damage or loss insurance services, 66515200 Property insurance services, 66516000 Liability insurance services, 66516400 General liability insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Delaftale 1: All risks forsikring, bygning, løsøre, meromkostninger - Lynettefællesskabet
Description: BIOFOS ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor all risks forsikring, bygning, løsøre og meromkostninger for Lynettefællesskabet.
Internal identifier: 289616485-0
Additional classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services, 66515200 Property insurance services
Lot: LOT-0002
Title: Delaftale 2: All risks forsikring, bygning, løsøre, meromkostninger - Spildevandscenter Avedøre
Description: BIOFOS ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor all risks forsikring, bygning, løsøre og meromkostninger for Spildevandscenter Avedøre.
Internal identifier: 289616590-1
Lot: LOT-0003
Title: Delaftale 3: Maskinkaskoforsikring - Lynettefællesskabet
Description: BIOFOS ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor maskinkaskoforsikring for Lynettefællesskabet
Internal identifier: 289616992-2
Lot: LOT-0004
Title: Delaftale 4: Maskinkaskoforsikring - Spildevandscenter Avedøre
Description: BIOFOS ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor maskinkaskoforsikring for Spildevandscenter Avedøre.
Internal identifier: 289617259-3
Lot: LOT-0005
Title: Delaftale 5: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Description: BIOFOS ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Internal identifier: 289617714-4
Additional classification (cpv): 66516000 Liability insurance services, 66516400 General liability insurance services
Lot: LOT-0006
Title: Delaftale 6: Arbejdsskadeforsikring
Description: BIOFOS ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor arbejdsskadeforsikring.
Internal identifier: 289618102-5
Additional classification (cpv): 66512100 Accident insurance services
Lot: LOT-0007
Title: Delaftale 7: Motorkøretøjsforsikring
Description: BIOFOS ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring.
Internal identifier: 289618119-6
Additional classification (cpv): 66514110 Motor vehicle insurance services