746540-2026 - Competition
Poland – Pharmaceutical products – Dostawa leków
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa leków
Description: Dostawa leków Zad.1- Golimumabum, roztwór d/wstrzykiwań - Program lekowy NFZ Zad.2- Upadacitinibum, tabl.o przedł.uwaln.- Program lekowy NFZ Zad.3- Infliximabum, proszek d/sporządz.koncent.d/infuzji - Program lekowy NFZ Zad.4- Adalimumabum, r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.5- Ixekizumabum, r-r d/wstrzykiwań. - Program lekowy NFZ Zad.6- Baricitinibum tabl.powl. - Program lekowy NFZ Zad.7- Certolizumabum pegol, r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.8- Etanerceptum inj. - Program lekowy NFZ Zad.9- Tocilizumabum, koncent.d/sp.r-ru d/infuzji - Program lekowy NFZ Zad.10- Tocilizumabum r-r do wstrzykiwań. - Program lekowy NFZ Zad.11- Immunoglobulinum humanum r-r d/infuzji - Program lekowy NFZ Zad.12- Anifrolumab inj 300mg/2ml - Program lekowy NFZ Zad.13- Rituximabum, koncent. d/sp.r-ru. - Program lekowy NFZ Zad.14- Tofacitinibum tabl.powl. - Program lekowy NFZ Zad.15- Sekukinumab r-r d/wstrzyk.- Program lekowy NFZ Zad.16- Guselkumabum r-r d/wstrzyk.- Program lekowy NFZ Zad.17- Anakinrum r-r d/wstrzyk.- Program lekowy NFZ Zad.18- Risdiplamum - Program lekowy NFZ Zad.19- Natalizumabum konc.d/sp.r-ru d/inf. - Program lekowy NFZ Zad.20- Natalizumabum konc.d/sp.r-ru d/inf. - Program lekowy NFZ Zad.21- Teriflunomide tabl.powl.- Program lekowy NFZ Zad.22- Fingolimodum kaps.tw. - Program lekowy NFZ Zad.23- Peginterferonum beta 1a r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.24- Nusinersenum r-r.d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.25- Interferon beta-1a-r-r do wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.26- Cladribinum tabl. - Program lekowy NFZ Zad.27- Dimethylis fumaras kaps. dojel - Program lekowy NFZ Zad.28- Toxinum botulinicum typu A 100 j. proszek d/sp.r-ru d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.29- Interferon beta-1b prosz.i rozp. d/sp.r-ru d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.30- Toxinum botulinicum typu A proszek d/sp.r-ru d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.31- Interferon beta-1a r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.32- Toxinum botulinicum typu A 500 prosz.d/sp.r-ru d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.33- Ocrelizumabum konc.d/sp.r-ru d/inf. - Program lekowy NFZ Zad.34- Siponimodum tabl.powl. - Program lekowy NFZ Zad.35- Ofatumumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.36- Ozanimodum kaps.tw. - Program lekowy NFZ Zad.37- Fremanezumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.38- Satralizumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.39- Sildenafilum tabl.powl. - Program lekowy NFZ Zad.40- Bosentanum tabl.powl. - Program lekowy NFZ Zad.41- Iloprostum r-r d/inhal. z nebulizatora - Program lekowy NFZ Zad.42- Alirocumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.43- Evolocumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ Zad.44- Agalsidasum beta prosz.d/przyg. konc.d/sp.r-ru d/inf. - Program lekowy NFZ Zad.45- Selexipagum tabl.powl. - Program lekowy NFZ Zad.46- Epoprostenolum prosz.d/sp.r-ru do inf.- Program lekowy NFZ Zad.47- Treprostynilum r-r d/inf.- Program lekowy NFZ Zad.48- Migalastatum kaps.tw. - Program lekowy NFZ Zad.49- Macytentan tabl.powl. - Program lekowy NFZ Zad.50- Riociguatum tabl.powl. - Program lekowy NFZ Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Częściami zamówienia są poszczególne zadania określone powyżej, tzn. zadania od 1 do 50. Zamawiający informuje, że Wykonawca może złożyć ofertę do maksymalnie 50 zadań. (bez ograniczania ilości zadań na jednego Wykonawcę). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 2b.
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 Dostawa leków
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Wstępne ogłoszenie informacyjne lub okresowe ogłoszenie informacyjne wykorzystywane do skrócenia terminu składania ofert 56106-2026
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
Additional classification (cpv): 33680000 Pharmaceutical articles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zad.1- Golimumabum, roztwór d/wstrzykiwań - Program lekowy NFZ
Description: 3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) oferowany wyrób medyczny, produkt leczniczy musi posiadać atesty, certyfikaty i być zarejestrowany zgodnie z przepisami prawa wymagającymi posiadania atestów, certyfikatów oraz rejestracji, 2) oferowany wyrób medyczny musi być wprowadzony do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1620 z późn. zm.), 3) oferowany produkt leczniczy musi być wprowadzony do obrotu zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06 września 2001 r. prawo farmaceutyczne tekst jednolity (Dz.U. z 2025 r. poz. 750 z późn. zm.), 4) oferowany wyrób medyczny, produkt leczniczy musi odpowiadać normom lub specyfikacjom technicznym obowiązującym dla tego wyrobu medycznego, produktu leczniczego, produktu; W przypadku, gdyby oferowany wyrób medyczny nie wymagał zgłoszenia do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Wykonawca zobowiązany jest do wykonania na własny koszt i we własnym zakresie wszelkich czynności niezbędnych do wypełnienia wszystkich wymogów prawa związanych z wprowadzeniem wyrobu do obrotu i używania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Wykonawca zobowiązany jest wykonać takie czynności w terminach wynikających z obowiązujących przepisów oraz dostarczyć Zamawiającemu w tych terminach stosowne dokumenty potwierdzające wykonanie takich czynności. 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania produktów równoważnych, tj. o parametrach chemicznych, fizycznych i jakościowych nie gorszych niż określono w SWZ – wyłącznie w odniesieniu do produktów, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. Zamawiający dopuszcza możliwość oferowania produktów równoważnych określonych w SWZ tj. równoważnych farmaceutycznie i terapeutycznie oraz refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Równoważność farmaceutyczna określa sytuację, w której porównywane leki zawierają taką samą ilość środka leczniczego w takiej samej postaci leku, odpowiadającej tym samym porównywalnym normom i które przeznaczone są do podawania taką samą drogą; równoważność farmaceutyczna nie warunkuje równoważności terapeutycznej, gdyż różnice w zakresie substancji uzupełniających i procesu produkcyjnego mogą powodować różnice w rozpuszczeniu oraz biodostępności, a w konsekwencji w działaniu środka farmaceutycznego. Równoważność terapeutyczna - dwa środki są równoważne terapeutycznie, jeżeli są równoważne farmaceutycznie i jeżeli po ich podaniu w takiej samej dawce ich efekty zarówno w zakresie skuteczności jak i bezpieczeństwa są takie, jak można było oczekiwać na podstawie odpowiednich badań. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 2b do SWZ. Jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia oferuje, poprzez wskazanie w Formularzu cenowym, przedmiot zamówienia równoważny określonemu w SWZ, jest on zobowiązany - w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ – dokonać w formularzu cenowym opisu każdego z rozwiązań równoważnych (Nazwa handlowa, międzynarodowa, ilość sztuk w opakowaniu oferowanego produktu). Zamawiający wyraża zgodę na zmianę postaci form doustnych tj. wycenę: - zamiast tabletek – tabletki powlekane, ampułki – fiolki; - zamiast tabletek powlekanych – tabletki, kapsułki lub drażetki - zamiast kapsułek – tabletki powlekane, tabletki, lub drażetki - zamiast wstrzykiwacz – ampułkostrzykawka - zamiast ampułkostrzykawka – wstrzykiwacz. Zamiast tabletek , tabletek powlekanych lub kapsułek o powolnym uwalnianiu – tabletek, tabletek powlekanych lub kapsułek i o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie . Rozwiązanie równoważne oznacza rozwiązanie umożliwiające uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego i sprecyzowanego w SWZ za pomocą innych rozwiązań. Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest obowiązany określić i opisać rozwiązania równoważne, wypełniając odpowiednio Formularz cenowy, którego wzór stanowi załącznik do SWZ. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 1
Lot: LOT-0002
Title: Zad.2- Upadacitinibum, tabl.o przedł.uwaln.- Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 2
Lot: LOT-0003
Title: Zad.3- Infliximabum, proszek d/sporządz.koncent.d/infuzji - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 3
Lot: LOT-0004
Title: Zad.4- Adalimumabum, r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 4
Lot: LOT-0005
Title: Zad.5- Ixekizumabum, r-r d/wstrzykiwań. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 5
Lot: LOT-0006
Title: Zad.6- Baricitinibum tabl.powl. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 6
Lot: LOT-0007
Title: Zad.7- Certolizumabum pegol, r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 7
Lot: LOT-0008
Title: Zad.8- Etanerceptum inj. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 8
Lot: LOT-0009
Title: Zad.9- Tocilizumabum, koncent.d/sp.r-ru d/infuzji - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 9
Lot: LOT-0010
Title: Zad.10- Tocilizumabum r-r do wstrzykiwań. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 10
Lot: LOT-0011
Title: Zad.11- Immunoglobulinum humanum r-r d/infuzji - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 11
Lot: LOT-0012
Title: Zad.12- Anifrolumab inj 300mg/2ml - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 12
Lot: LOT-0013
Title: Zad.13- Rituximabum, koncent. d/sp.r-ru. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 13
Lot: LOT-0014
Title: Zad.14- Tofacitinibum tabl.powl. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 14
Lot: LOT-0015
Title: Zad.15- Sekukinumab r-r d/wstrzyk.- Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 15
Lot: LOT-0016
Title: Zad.16- Guselkumabum r-r d/wstrzyk.- Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 16
Lot: LOT-0017
Title: Zad.17- Anakinrum r-r d/wstrzyk.- Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 17
Lot: LOT-0018
Title: Zad.18- Risdiplamum - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 18
Lot: LOT-0019
Title: Zad.19- Natalizumabum konc.d/sp.r-ru d/inf. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 19
Lot: LOT-0020
Title: Zad.20- Natalizumabum konc.d/sp.r-ru d/inf. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 20
Lot: LOT-0021
Title: Zad.21- Teriflunomide tabl.powl.- Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 21
Lot: LOT-0022
Title: Zad.22- Fingolimodum kaps.tw. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 22
Lot: LOT-0023
Title: Zad.23- Peginterferonum beta 1a r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 23
Lot: LOT-0024
Title: Zad.24- Nusinersenum r-r.d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 24
Lot: LOT-0025
Title: Zad.25- Interferon beta-1a-r-r do wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 25
Lot: LOT-0026
Title: Zad.26- Cladribinum tabl. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 26
Lot: LOT-0027
Title: Zad.27- Dimethylis fumaras kaps. dojel - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 27
Lot: LOT-0028
Title: Zad.28- Toxinum botulinicum typu A 100 j. proszek d/sp.r-ru d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 28
Lot: LOT-0029
Title: Zad.29- Interferon beta-1b prosz.i rozp. d/sp.r-ru d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 29
Lot: LOT-0030
Title: Zad.30- Toxinum botulinicum typu A proszek d/sp.r-ru d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 30
Lot: LOT-0031
Title: Zad.31- Interferon beta-1a r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 31
Lot: LOT-0032
Title: Zad.32- Toxinum botulinicum typu A 500 prosz.d/sp.r-ru d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 32
Lot: LOT-0033
Title: Zad.33- Ocrelizumabum konc.d/sp.r-ru d/inf. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 33
Lot: LOT-0034
Title: Zad.34- Siponimodum tabl.powl. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 34
Lot: LOT-0035
Title: Zad.35- Ofatumumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 35
Lot: LOT-0036
Title: Zad.36- Ozanimodum kaps.tw. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 36
Lot: LOT-0037
Title: Zad.37- Fremanezumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 37
Lot: LOT-0038
Title: Zad.38- Satralizumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 38
Lot: LOT-0039
Title: Zad.39- Sildenafilum tabl.powl. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 39
Lot: LOT-0040
Title: Zad.40- Bosentanum tabl.powl. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 40
Lot: LOT-0041
Title: Zad.41- Iloprostum r-r d/inhal. z nebulizatora - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 41
Lot: LOT-0042
Title: Zad.42- Alirocumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 42
Lot: LOT-0043
Title: Zad.43- Evolocumabum r-r d/wstrzyk. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 43
Lot: LOT-0044
Title: Zad.44- Agalsidasum beta prosz.d/przyg. konc.d/sp.r-ru d/inf. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 44
Lot: LOT-0045
Title: Zad.45- Selexipagum tabl.powl. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 45
Lot: LOT-0046
Title: Zad.46- Epoprostenolum prosz.d/sp.r-ru do inf.- Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 46
Lot: LOT-0047
Title: Zad.47- Treprostynilum r-r d/inf.- Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 47
Lot: LOT-0048
Title: Zad.48- Migalastatum kaps.tw. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 48
Lot: LOT-0049
Title: Zad.49- Macytentan tabl.powl. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 49
Lot: LOT-0050
Title: Zad.50- Riociguatum tabl.powl. - Program lekowy NFZ
Internal identifier: DZ.3321.265.2026 zad 50