2. Procedure
Procedure
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΔΥΤΙΚΗΣ ΣΑΜΟΥ
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια εξοπλισμού για τη ενίσχυση της πολιτικής προστασίας του Δήμου Δυτικής Σάμου στη λειτουργική βάση του μηχανισμού διαχείρισης κρίσεων και αντιμετώπισης φυσικών κινδύνων και συγκεκριμένα δύο ημιφορτηγών οχημάτων 4x4, τα οποία, αντίστοιχα, θα φέρουν πυροσβεστικό και εκχιονιστικό εξοπλισμό, ενός ανατρεπόμενου φορτηγού και ενός ερπυστριοφόρου εκσκαφέα. Η προμήθεια περιλαμβάνεται στην Πράξη με τίτλο: «Προμήθεια εξοπλισμού ενίσχυσης πολιτικής προστασίας του Δήμου Δυτικής Σάμου» με Κωδικό ΟΠΣ 6049959, στο πλαίσιο της δράσης 2.4.3: «Δράσεις εξοπλισμού υπηρεσιών πολιτικής προστασίας τοπικής κλίμακας για αντιμετώπιση φυσικών φαινομένων» του Προγράμματος «Βόρειο Αιγαίο 2021-2027» και της Προτεραιότητας «Προστασία του περιβάλλοντος και των πόρων της Περιφέρειας - Προσαρμογή στην Κλιματική Αλλαγή - Πρόληψη και διαχείριση κινδύνων», με βάση την Πρόσκληση με Κωδικό: ΒΑ_ΕΤΠΑ_2.4_51, Α.Π. οικ. 1899/30-07-2025 (ΑΔΑ: Ψ6ΚΓ7ΛΩ-Ζ9Ρ) της Ειδικής Υπηρεσίας Διαχείρισης του Προγράμματος «Βόρειο Αιγαίο» και σύμφωνα με την Απόφαση ένταξης με αριθμό πρωτ. οικ.628/19-03-2026 (ΑΔΑ: 9ΛΧ17ΛΩ-ΜΒ4) της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου
Internal identifier: 1374149
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Βέλτιστη σχέση ποιότητας τιμής-Περιγραφή της μεθόδου που πρέπει να χρησιμοποιείται εάν η στάθμιση δεν μπορεί να εκφραστεί με κριτήρια: Όπως αναλυτικά αναφέρεται στο άρθρο 2.3 της Διακήρυξης και στην μελέτη με αριθμό 7/2025 της Διεύθυνσης Περιβάλλοντος
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34113000 4-wheel-drive vehicles
Additional classification (cpv): 35111000 Firefighting equipment, 43313100 Snowploughs, 34144420 Salt spreaders, 34134200 Tipper trucks, 43262100 Mechanical excavators
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΟ ΜΕ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 1 ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΟ ΜΕ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ
Additional classification (cpv): 35111500 Fire suppression system
Quantity: 1 piece
Lot: LOT-0002
Description: ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΟ ΦΟΡΤΗΓΟ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 3 ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΟ ΦΟΡΤΗΓΟ
Main classification (cpv): 34134200 Tipper trucks
Lot: LOT-0003
Description: ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΟ ΜΕ ΕΚΧΙΟΝΙΣΤΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 2 ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΟ ΜΕ ΕΚΧΙΟΝΙΣΤΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ
Additional classification (cpv): 43313100 Snowploughs, 34144420 Salt spreaders
Lot: LOT-0004
Description: ΕΡΠΥΣΤΡΙΟΦΟΡΟΣ ΕΚΣΚΑΦΕΑΣ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 4: ΕΡΠΥΣΤΡΙΟΦΟΡΟΣ ΕΚΣΚΑΦΕΑΣ
Main classification (cpv): 43262100 Mechanical excavators