2. Procedure
Procedure
Title: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej
Description: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.) zwanej dalej „ustawą – Prawo energetyczne”, na potrzeby obiektów Gdańskich Wodociągów Sp. z o.o. wymienionych w załącznikach nr 1, 2, 3, 4 do umowy. Maksymalna ilość energii elektrycznej objęta zamówieniem wynosi 53 500 MWh.
Internal identifier: Z000170-SAP-E-TUE-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 108 ust.1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 5 i 7-10 ustawy Pzp oraz art. 108 ust. 2 ustawy Pzp. - z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4 Pzp, - z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp (Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 lub art. 109 ust. 1 pkt 5 i 7-10, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki wymienione w art. 110 ust. 2 pkt 1)-3) ustawy Pzp. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w zdaniu poprzednim są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa powyżej, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę.) 2) nie są objęci zakazem udzielania lub dalszego wykonywania zamówienia wynikającym z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, z uwzględnieniem podwykonawców, dostawców i podmiotów udostępniających zasoby, na których zdolności polega Wykonawca, jeżeli przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia, oraz wyjątków przewidzianych w tym rozporządzeniu (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 z późn. zm.) , 3) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025r. poz. 514) , 4) spełniają warunki udziału w Postępowaniu określone w ust. 2. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
Additional classification (cpv): 65310000 Electricity distribution
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.) zwanej dalej „ustawą – Prawo energetyczne”, na potrzeby obiektów Gdańskich Wodociągów Sp. z o.o. wymienionych w załącznikach nr 1, 2, 3, 4 do umowy. Maksymalna ilość energii elektrycznej objęta zamówieniem wynosi 53 500 MWh. 2. Rzeczywista ilość energii elektrycznej pobranej w okresie realizacji dostaw będzie wynikać z faktycznego zapotrzebowania Zamawiającego, z zachowaniem minimalnego i maksymalnego wolumenu określonych w ust. 3. Zamawiający gwarantuje zakup co najmniej 49 000 MWh energii elektrycznej. Maksymalna ilość energii elektrycznej objęta Umową wynosi 53 500 MWh. Wykonawca zobowiązuje się realizować dostawy zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem Zamawiającego w powyższych granicach. 3. Realizacja dostaw w granicach określonych w ust. 3 stanowi wykonanie postanowień umowy i nie wymaga zawarcia aneksu. Rozliczenie następuje według rzeczywistej ilości pobranej energii elektrycznej, ceny jednostkowej oraz należnych opłat za usługi dystrybucji, zgodnie z zasadami określonymi w umowie. 4. Szczegółowe zasady realizacji i rozliczania dostaw określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. 5. Rozpoczęcie kompleksowej dostawy energii elektrycznej do poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej, szczegółowo wyspecyfikowanych w załącznikach nr 1, 2, 3, 4 do umowy, nastąpi nie wcześniej niż po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującego prawa, w tym w szczególności ustawą – Prawo energetyczne oraz Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (w skrócie IRiESD, opracowaną przez danego operatora systemu dystrybucyjnego i zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki). 6. Zamawiający przekaże Wykonawcy niezbędne do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy dane i dokumenty. Czynności opisane w zdaniu pierwszym Wykonawca podejmie bez zbędnej zwłoki, w terminie umożliwiającym rozpoczęcie dostaw zgodnie z § 5. 7. Sprzedaż rezerwowa energii elektrycznej będzie realizowana na zasadach określonych w obowiązujących przepisach Prawa energetycznego. 8. Zamawiający posiada jedną zbiorczą umowę na kompleksową dostawę energii elektrycznej podpisaną ze spółką Energa-Obrót S.A., która obowiązuje do dnia 31.12.2026 r. Zamawiający nie posiada żadnych podpisanych ofert promocyjnych i lojalnościowych. 9. Zamawiający nie posiada koncesji na wytwarzanie, obrót, przesyłanie lub dystrybucję energii elektrycznej. Zamawiający posiada dwie farmy fotowoltaiczne o mocy poniżej 150kWp na zasadzie auto konsumpcji. 10. Zamawiana energia elektryczna zostanie przeznaczona na potrzeby własne.