748069-2026 - Competition
Sweden – Recruitment services – Executive search
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Executive search
Description: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Regeringskansliets behov av rekryteringstjänst Executive search. Med Executive Search avses en rekryteringsmetod där konsulten genom systematisk marknadskartläggning, identifiering, bedömning och direktkontakt aktivt söker och attraherar kandidater som inte nödvändigtvis aktivt söker den aktuella tjänsten.
Internal identifier: FA2026/00843
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79600000 Recruitment services
5. Lot
Lot: LOT-0000