748142-2026 - Competition
Poland – Construction work for electricity power lines – Wykonanie robót budowlano-montażowych dla zadania: „Budowa linii WN 110 kV relacji GPZ Ostróda – GPZ Olsztynek oraz rozbudowa GPZ Olsztynek” (Etap 3)
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonanie robót budowlano-montażowych dla zadania: „Budowa linii WN 110 kV relacji GPZ Ostróda – GPZ Olsztynek oraz rozbudowa GPZ Olsztynek” (Etap 3)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa jednotorowej linii napowietrzno-kablowej WN 110 kV wraz z kablem światłowodowym na odcinku od słupa nr 71 (istn. słup nr 99 linii Ostróda - Gietrzwałd) do słupa nr 85/127, przebudowa linii jednotorowej na linię dwutorową od słupa nr 85/127 do GPZ Olsztynek wraz z przewodami OPGW oraz rozbudowa istniejącej rozdzielni 110 kV w GPZ Olsztynek w zakresie umożliwiającym wprowadzenie drugiego toru linii 110 kV. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa oraz STWiORB stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie ze wskazanymi w niniejszej dokumentacji wytycznymi (załącznik nr 16 do SWZ) i instrukcjami oraz stanowiącymi załącznik do SWZ standardami (załącznik nr 17 do SWZ) i projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 14 do SWZ) 3. Zamawiający wymaga, aby: 3.1. wykonanie przedmiotu zamówienia było realizowane wyłącznie przy użyciu (niezależnie od jego sposobu czy też zakresu) oprogramowania, materiałów, produktów lub urządzeń, które pochodzą: 3.1.1 z państw członkowskich Unii Europejskiej, 3.2.1 lub z państw trzecich będących stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska, gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, przy czym ustalenia pochodzenie następuje zgodnie z art. 60 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny; 3.2. wykonanie przedmiotu zamówienia nie obejmowało: 3.2.1. żadnego produktu ICT, usługi ICT ani procesu ICT, które zostały wskazane w rekomendacji Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, wydanej na podstawie art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej negatywny wpływ takich produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa (art. 226 ust. 1 pkt 17 ustawy Prawo zamówień publicznych) oraz 3.2.2. żadnego produktu ICT, którego typ został określony w decyzji ministra właściwego do spraw informatyzacji o uznaniu dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, wydanej na podstawie art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani żadnej usługi ICT lub procesu ICT określonych w takiej decyzji (art. 226 ust. 1 pkt 19 ustawy Prawo zamówień publicznych). Przez „produkt ICT”, „usługę ICT” oraz „proces ICT” należy rozumieć odpowiednio produkt, usługę oraz proces, o których mowa w art. 2 pkt 12–14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/881 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie ENISA (Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa) oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz uchylenia rozporządzenia (UE) nr 526/2013 (akt o cyberbezpieczeństwie), w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. 4. Zamawiający, uwzględniając że zakończenie realizacji umowy nastąpi po dniu 01.01.2028 r., informuje, że nie zaakceptuje żadnych urządzeń wykorzystujących fluorowane gazy cieplarniane o współczynniku globalnego ocieplenia równym 1 lub większym, ponieważ na dzień odbioru roboty budowlanej nie będzie mógł wprowadzić takiego urządzenia do użytku zgodnie z treścią art. 13 ust. 9 lit. a) i c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, zmieniającego dyrektywę (UE) 2019/1937 i uchylającego rozporządzenie (UE) nr 517/2014 (https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2024/573/oj?locale=pl). 5. W ramach zamówienia, Wykonawca dokona zakupu i montażu urządzeń i materiałów wykazanych w dokumentacji projektowej. Zdemontowane materiały należy przekazać zgodnie ze STWiORB. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do bieżącej kontroli źródła pochodzenia materiałów i urządzeń (producentów). 7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej gwarancji na warunkach opisanych w Umowie. 8. Wszystkie dostawy realizowane będą wraz z rozładunkiem i załadunkiem, siłami i na koszt Wykonawcy oraz organizowanym przez niego transportem.
Internal identifier: P/6/0006/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231400 Construction work for electricity power lines
Additional classification (cpv): 51000000 Installation services (except software), 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 45100000 Site preparation work, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45113000 Siteworks, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45223000 Structures construction work, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45232000 Ancillary works for pipelines and cables, 45236000 Flatwork, 45300000 Building installation work, 45442200 Application work of anti-corrosive coatings, 45500000 Hire of construction and civil engineering machinery and equipment with operator, 45510000 Hire of cranes with operator, 45520000 Hire of earthmoving equipment with operator, 51100000 Installation services of electrical and mechanical equipment, 51110000 Installation services of electrical equipment, 51900000 Installation services of guidance and control systems, 71330000 Miscellaneous engineering services, 71332000 Geotechnical engineering services, 71337000 Corrosion engineering services, 71340000 Integrated engineering services, 71350000 Engineering-related scientific and technical services, 71500000 Construction-related services, 71355000 Surveying services, 71356000 Technical services, 71520000 Construction supervision services, 71540000 Construction management services, 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001