748204-2026 - Competition
Bulgaria – Electricity – „Доставка на нетна ел. енергия и избор на координатор на балансираща група за нуждите на „Столичен автотранспорт" ЕАД”
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на нетна ел. енергия и избор на координатор на балансираща група за нуждите на „Столичен автотранспорт" ЕАД”
Description: Предмет на настоящата процедура е доставка на нетна активна електрическа енергия за нуждите на „Столичен Автотранспорт“ ЕАД. Общото прогнозно потребление на електрическа енергия за 12 месеца е определено на 8 500 MWh, като това количество служи за планиране и не задължава Възложителя да го усвои изцяло, нито го ограничава в потреблението. Възложителят заплаща единствено реално доставената и отчетена енергия.
Internal identifier: 614728
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: На основание чл. 5, ал. 1 от ППЗОП, през срока на действие на договора за обществена поръчка, в случай на необходимост, в рамките на срока на действие на договора, Възложителят може да включи нови обекти, за които ще заплаща консумираната електроенергия по договорената с Изпълнителя цена или може да заяви да отпаднат част от обектите, включени в предмета на поръчката. При възникване на тази хипотеза, Възложителят има право да измени съответния договор на основание чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП.