2. Procedure
Procedure
Title: EU-udbud af naturpleje ved afgræsning og slåning af kommunale naturarealer med fokus på en social indsats (version 2.0)
Description: Kontrakten vedrører naturpleje af kommunale naturarealer ved afgræsning, helårsgræsning, slåning og særlig naturpleje medmobile dyrehold. Kontrakten omfatter samtidig en integreret social, uddannelsesmæssig og beskæftigelsesrettet indsats rettetmod borgere med begrænset tilknytning til arbejdsmarkedet eller uddannelsessystemet. Den sociale indsats udgør en væsentligdel af den eksisterende opgaveløsning og videreføres som led i kontrakten
Internal identifier: 04.00.00-P27-1-18
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: EU-Udbud efter udbudsformen Offentligt Udbud jf. Udbudslovens §§56-57.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77100000 Agricultural services
Additional classification (cpv): 77314000 Grounds maintenance services, 77314100 Grassing services, 77500000 Animal husbandry services, 85300000 Social work and related services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Der må forventes merarbejde