2. Procedure
Procedure
Title: Zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i montaż nośników systemu informacji wizualnej wewnętrznej, uwzględniający wytyczne dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami w budynkach UŚ
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu wraz z dokumentacją projektową oraz produkcja, dostawa i montaż nośników wewnętrznego Systemu Informacji Wizualnej, wraz ze wskazanymi elementami oznakowania elewacyjnego, z uwzględnieniem potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, dla 11 budynków Uniwersytetu Śląskiego w ramach projektu „Uniwersytet Śląski wspólnotą dostępną, uniwersalną i otwartą – DUO II”. Przedmiot zamówienia obejmuje wewnętrzny system informacji wizualnej oraz wskazane w dokumentacji zamówienia nośniki elewacyjne. 2. Zakres przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ wraz z załącznikami. 1) Zadanie I – opracowanie projektu wraz z dokumentacją projektową systemu informacji wizualnej. Zadanie I obejmuje: a) opracowanie kompleksowych projektów wewnętrznego Systemu Informacji Wizualnej, zwanego dalej „SIW”, odrębnie dla 10 budynków Uniwersytetu Śląskiego zlokalizowanych w Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie; b) aktualizację istniejącego projektu SIW dla budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 11b w Katowicach, polegającej na zmianie treści na niektórych już zaprojektowanych nośnikach. 2) Zadanie II – wykonanie, dostawa i montaż nośników systemu informacji wizualnej. Zadanie II obejmuje wykonanie, dostawę i montaż nośników SIW dla 11 budynków Uniwersytetu Śląskiego zlokalizowanych w Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Jeżeli chodzi o przyczyny braku podziału zamówienia na części, należy wskazać, iż podział postępowania na części może rodzić ryzyko związane z brakiem współdziałania Wykonawców, np. w zakresie organizacyjnym, jeśli zamówienie zostałoby udzielone więcej niż 1 Wykonawcy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest powierzenie całości zadania jednemu podmiotowi, który zgromadzi w swoich rękach wszystkie niezbędne zasoby oraz weźmie odpowiedzialność za świadczenie usługi jako całości. Rodzaj usługi oraz chęć świadczenia jej na wysokim poziomie wymagają zaangażowania odpowiedniej liczby osób. Dodatkowo należy wskazać, iż brak podziału zamówienia pozwala na optymalizację działalności operacyjnej związanej z realizacją umowy zarówno po stronie Zamawiającego, jak i Wykonawcy. Przedmiotowe zamówienie jest częścią większego zamówienia udzielanego w częściach. 4. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert wariantowych. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień na usługi podobne w rozumieniu przepisu art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 6. Termin realizacji całości przedmiotu zamówienia wynosi do 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie prowadzona sukcesywnie, zgodnie z harmonogramem uwzględniającym kolejność i planowane terminy realizacji prac w poszczególnych budynkach, zgodnie z załącznikiem 2 do SWZ. 7. Miejsce realizacji zamówienia: a) Katowice ul. Uniwersytecka 4; b) Katowice, ul. Bankowa 14; c) Katowice, ul. Bankowa 11; d) Katowice ul. Bankowa 11b (aktualizacja projektu); e) Katowice ul. Grażyńskiego 53; f) Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5; g) Sosnowiec ul. Będzińska 39; h) Sosnowiec ul. Będzińska 60; i) Chorzów ul. Pułku Piechoty 1 (budynek 1); j) Chorzów ul. Pułku Piechoty 1 (budynek 2); k) Chorzów ul. Pułku Piechoty 1a. 8. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na przedmiot umowy na okres 24 miesięcy od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy, potwierdzonego podpisanym przez obie Strony protokołem końcowym odbioru przedmiotu umowy bez uwag i zastrzeżeń. W okresie gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnego usunięcia wad, w szczególności wad ukrytych, których nie ujawniono w czasie odbioru, w terminie 7 dni od dnia powiadomienia pisemnie lub mailem o występowaniu wad. 9. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ. 10. Zamawiający nie przewiduje dodatkowych wymagań związanych z realizacją zamówienia, w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie dla Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp (klauzula zastrzeżona); 12. Zamawiający określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2026 r. poz. 1245). Zamawiający wymaga, aby czynności: wykonanie, dostawa i montaż nośników informacji wizualnej były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę (lub podwykonawcę, jeżeli Wykonawca powierza wykonanie części zamówienia podwykonawcy) na podstawie stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 13. Zamawiający nie przewiduje obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań dotyczących zamówień na usługi przez poszczególnych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 60 ustawy Pzp, ani związanych z udziałem podmiotów udostępniających zasoby w rozumieniu art. 121 ustawy Pzp. 14. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom; Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia; Wykonawca powinien wskazać w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podać (o ile są mu znane) nazwy (firm) tych podwykonawców.
Internal identifier: DZP.382.5.7.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Komunikacja w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcami, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej o nazwie eZamawiający (zwanej dalej także: „platformą” lub „platformą zakupową”) pod adresem: https://us.ezamawiajacy.pl/
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79341000 Advertising services
Additional classification (cpv): 31523200 Permanent message signs, 34928472 Sign posts
5. Lot
Lot: LOT-0004