748416-2026 - Competition
Romania – Agricultural machinery – Furnizare Utilaje, echipamente tehnologice grupate pe 9 loturi, aferente proiectului ,, Investitii în pomicultură pentru dezvoltarea Statiunii de Cercetare Horticolă, USAMV Cluj-Napoca”
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare Utilaje, echipamente tehnologice grupate pe 9 loturi, aferente proiectului ,, Investitii în pomicultură pentru dezvoltarea Statiunii de Cercetare Horticolă, USAMV Cluj-Napoca”
Description: Furnizare de utilaje, echipamente tehnologice aferente proiectului ,,Investiții în pomicultură pentru dezvoltarea Stațiunii de Cercetare Horticolă, USAMV Cluj-Napoca”, grupate pe 9 loturi, in conformitate cu specificatiile din caietele de sarcini., astfel: Lot 1. Tractor pomicol, Lot 2. Grapă rotativă cu palpator, Lot 3. Mașină de tocat laterală, Lot 4. Mașină împrăștiat gunoi-lateral localizat, Lot 5. Grapă rotativă, Lot 6. Tocatoare forestieră, Lot 7. Utilaj de tăiat coroana, Lot 8. Ghidare automată tractor, Lot 9. Motocultivator cu freză și accesorii: Accesorii: 1. Sapă bilonatoare = 1 buc, 2. Tocător de vegetație = 1 buc, 3. Mașină de tuns gazon cu sac colector = 1 buc, 4. Cisternă de stropit 200 l cu bară pomi și vie = 1 buc 5. Remorcă rabatabilă = 1 buc. Valoarea totala estimata este de 691.666,57 lei fara TVA, Durata contractului este de 4 luni. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta a stabilit ca termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea Contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare adresate de operatorii economici cu 10 zile anterior datei limita de depunere a ofertelor la solicitarile de clarificari primite cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4288381_2026_1641642
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 16000000 Agricultural machinery
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Tractor pomicol
Description: Achizitionarea unui tractor pomicol in conformitate cu specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 16700000 Tractors
Lot: LOT-0002
Title: Grapa rotativa cu palpator
Description: Achizitionare Grapa rotativa cu palpator in conformitate cu prevederile caietului de sarcini.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 16120000 Harrows, scarifiers, cultivators, weeders or hoes
Lot: LOT-0003
Title: Mașină de tocat laterală
Description: Mașină de tocat laterală , 1 buc, conform caietul de sarcini.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 16100000 Agricultural and forestry machinery for soil preparation or cultivation
Lot: LOT-0004
Title: Mașină împrăștiat gunoi-lateral localizat
Description: Achizitionare Mașină împrăștiat gunoi-lateral localizat in conformitate cu specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 16140000 Manure spreaders
Lot: LOT-0005
Title: Grapă rotativă
Description: Achizitionare Grapă rotativă in conformitate cu specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Tocătoare forestieră
Description: Achizitionare Tocătoare forestieră in conformitate cu specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Utilaj de tăiat coroana
Description: Achizitionare Utilaj de tăiat coroana in conformitate cu specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Ghidare automată tractor
Description: Achizitionare Ghidare automată tractor, in conformitate cu specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 38112100 Global navigation and positioning systems (GPS or equivalent)
Lot: LOT-0009
Title: Motocultivator cu freză și accesorii
Description: Achizitionare Motocultivator cu freză și accesorii in conformitate cu specificatiile tehnice din caietul de sarcini. Motocultivator cu freză și accesorii se compune din: 1. Motocultivator cu freză = 1 buc, 2. Accesorii: -Sapă bilonatoare = 1 buc, -Tocător de vegetație = 1 buc, -Mașină de tuns gazon cu sac colector = 1 buc, -Cisternă de stropit 200 l cu bară pomi și vie = 1 buc -Remorcă rabatabilă = 1buc.
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 16130000 Seeders, planters or transplanters